Wpis z mikrobloga

Czy ten pan od cyfryzacji, @jciesz, nadal tu bywa?

Próbuję kolejny raz załatwić jakąś urzędową sprawę online Widziałem już blisko 10 różnych stron o różnym wyglądzie i różnych nazwach:

epuap(2?)

mobywatel.gov.pl

podatki.gov.pl

epit.podatki.gov.pl

urzadskarbowy.gov.pl

ceidg.gov.pl

biznes.gov.pl

zus

Jedyne, co mają wspólnego, to że każda z nich przekierowuje mnie na login.mf.gov.pl, gdzie po kilku przekierowaniach, muszę co chwilę przepisywać sms (logowanie przez profil zaufany). Więc jedna sprawa do załatwienia = minimum 5 smsów.

Ale najzabawniejsze jest to, jak to działa :D Albo raczej nie działa - picrel. Jeszcze bardziej mnie rozbawiła totalna rozbieżność przy wyświetlaniu informacji o pojeździe - teoretycznie ta sama aplikacja wyświetla mi informacje w przeglądarce, ale na telefonie w aplikacji mObywatel jest informacja o braku pojazdów.

ja jestem #programista15k, więc jeszcze jakoś się prędzej czy później połapię, po przybiciu stu facepalmów i wzięciu kilku tabletek na uspokojenie. Ale jak ma z tego korzystać przeciętny Kowalski, nie będący bardzo biegły "w komputerach"?!

Ostatecznie nie wiem, czy to lepiej, że jakoś da się załatwiać sprawy online, czy przy tej jakości usług nie lepiej by było, żeby tych serwisów nie było i dalej korzystać ze zwykłych, przestarzałych urzędów...

#polska #cyfryzacja #technologia #gorzkiezale
sasik520 - Czy ten pan od cyfryzacji, @jciesz, nadal tu bywa?

Próbuję kolejny raz za...

źródło: epuap2

Pobierz
  • 3
Ale jak ma z tego korzystać przeciętny Kowalski, nie będący bardzo biegły "w komputerach"?!


@sasik520: Korzystać ma tak samo jak ty :) Widzisz jaka zapanowała równość w narodzie. ;) Nie ważne kim jesteś twój UX został sprowadzony do bycia robakiem. I będziesz pełzał po tych portalach :) w imię programów cyfryzacji robionych przez dyletantów.