Wpis z mikrobloga

Nic nowego. Zaklinacz ciemnego ludu powiedzial co wiedzial - od dawna w jego swiecie nie ma NATO, UE czy instytucji miedzynarodowych, sa Stany, Polska, Rosja, Niemcy czy Chiny i trwajaca wedlug niego 3 wojna swiatowa(!) USA i Chin, ktorej tylko odpryskiem jest Ukraina.

Jeden z najwiekszych zyjacych szkodnikow w naszej debacie publicznej.
Kiedys fascynowal, bo probowal wprowadzac do Polski legendarna geopolityke, ktorej wielu w naszej debacie wyczekiwalo - uznana juz co prawda za przestarzala, ale malo znana doktryne przez badaczy stosunkow miedzynarodowych.
wkladal ludziom do glowy stara wiedze o swiecie.

To tak jakby, 50 lat po uznaniu modelu ze Sloncem w centrum zaczeto podniecac sie powrotem Ziemi jako centrum ukladu Slonecznego.
Polacy zyjacy 100 lat za murzynami wszystko przyjmia i garnki za 5 tysi kupia.

https://mobile.twitter.com/KoziolWojciech/status/1647545114082811904

#geopolityka #ukraina #bartosiak
IdillaMZ - Nic nowego. Zaklinacz ciemnego ludu powiedzial co wiedzial - od dawna w je...

źródło: Screenshot_20230416-124542_Firefox Beta

Pobierz
  • 22
ile BTG mogą nasi sojusznicy z NATO przesłać w ciągu 24h pod Suwałki lub pod Rygę?


@Maszyb: Dlaczego w 24h? Przygotowania do ataku na NATO ze wschodu trwałyby około 1,5-2 lata z tego bity rok oczywisty byłby też dla każdego cywila. Ile BTG może NATO przesłać w ciągu 2 lat? Tak jak John umierał za st. mere eglise czy o wyspę Guam, tak John będzie umierał za Wilno/Białystok jako komponent najważniejszego
  • 0
@kantek007: sieje dezinformacje z niewiedzy albo zlej woli - zapoznaj sie z nitka, bo to co mowi jest nieprawda.

Szkonczyl sie czas kiedy mozna bylo tolerowac jego radosna zabawe, zaczal byc juz dawno niebezpieczny
@IdillaMZ: Bartosiak to kondom który mówi to co ludzie chcą słyszeć czasami #!$%@? kontrowersją. Ten człowiek świetnie sprzedaje swoje poglądy ale jego pseudo strategie się #!$%@? nie sprawdziły przez ponad rok działań zbrojnych na Ukrainie
@kupkesobieciagne: Rosjanie mogą nam robić takie numery jak Ukraińcom. Będa podchodzić a potem odejdą aż w końcu zaatakują z "zaskoczenia". Akurat tutaj ruskie są miszczami w maskirowce. To ile wojska są nam wstanie koledzy z NATO wysłać w ciągu nawet tygodnia? Tak, tak Juan albo Pedro będą umierać za Białystok i Wilno. Ja cię nie pytam o USA (bo akurat oni razem z UK będą) pytam Cię o starą europę która
dokładnie, mnie śmieszy to jak zawsze mówi że ma kolegów z pentagonu xD jak by miało to podwyższyć jego wiarygodność


@panDario: Mnie rozpierdziela myśl, że gdzieś tam jakiś john w USA ma swoje problemy, #!$%@? od pracy i dostaje telefon z messengera, bo taniej odbiera i słyszy "hellooł maj fren dzon, dis is mi bartosiak hoł ar ju" xDDDD
Akurat dobrze, że bartosiak przypomina, że pomoc natowska może być różna i zależna od wielu czynników.


@kantek007: tyle że pomocy NATOwskiej to my będziemy udzielali państwom bałtyckim jako pierwsi, do tego musimy mieć siły co będą broniły Ukrainy i reszty Polski. Bartosiak genialnie i o tym opowiadał.
@Maszyb: Ale Rosjanie nie robili Ukraińcom żadnych numerów. 2 lata gromadzili się na "ćwiczeniach" z czego wywiad nato od bitego roku wiedział o nadchodzącej wojnie i po prostu zaatakowali tak, jak nato to zakładało.

Nie ma czegoś takiego jak atak z zaskoczenia. Nato nic nie musi wysyłać w ciągu tygodnia, bo tak jak pisałem, mobilizacja na 800-900 tysięczne(minimum absolutne, bo inaczej to jakaś abstrakcja) wojska w kilkudziesięciu miejscach przy wschodnich granicach
dokładnie, mnie śmieszy to jak zawsze mówi że ma kolegów z pentagonu xD jak by miało to podwyższyć jego wiarygodność


@panDario: oczywiście, że podwyższa jak nawet Amerykanin się do niego odzywa.