Wpis z mikrobloga

  • 0
@piachu a jak wygląda rozliczanie takiego pitu? Bo mi to księgowa mojej mamy rozlicza, ale co jakbym miał sam to zrobić? Podobno tego pit 11 to nie trzeba rozliczyć urząd sam może rozliczyć jeśli minie termin jak to jest?
@adreno420: W tym momencie jak masz tylko dochody z pracy to logujesz się na państwowy portal co sam wrzuciłeś screena i klikasz 'potwierdź' xD
Ewentualnie w jakimś programie do rozliczenia pitów (ja np lubie e-pity) przepisujesz kwoty z pitu-11 i Ci wygeneruje z tych danych pit37.

W ogóle skoro masz 1700 zwrotu to nie wiem po co chcesz czekać aż minie termin, im szybciej potwierdzisz tym szybciej wyślą Ci zwrot
  • 0
@piachu skoro jesteś tak zorientowany to słyszałem być może "mit" że jak masz umowę zlecenie to dostajesz zwrot podatku do 26 r.z ale potem jak pracujesz na umowie o pracę to może być tak że to ja będę musiał zapłacić podatek urzędowi jeszcze, kojarzy ktoś o co może chodzic?
@adreno420: Serio zastanawiam się czy mnie trolujesz czy o #!$%@? chodzi xD Wiesz co to jest podatek dochodowy?
Do 26 roku życia nie płacisz podatku dochodowego - i zakład pracy może też wtedy za Ciebie nie odprowadzać, jesteś wtedy na 0.
Po 26 płacisz podatek (12% w pierwszym progu) tylko pracując na umowie o prace / zlecenie to zakład pracy płaci go za Ciebie do US. Potem Ty się z tego