Wpis z mikrobloga

#siecikomorkowe od zarania dziejów (czyli od jakichś 18 maksymalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) siedzę na abonamencie w Plusie. Fortuny im nie zostawiałem nigdy, nie miałem większych potrzeb i tak sobie siedziałem z głową w dupie przedłużając co dwa lata. Nie mam dużych wymagań, obecnie 12GB neta na miesiąc mi w sumie styka (rozmowy i smsy bez limitu uznaje dziś za standard którym nie warto się chwalić), ale pierwszy raz poważnie zacząłem przeglądać co oferują inni zanim mnie zaczną nagabywać w związku z kończącą się umową. Między największymi graczami widzę kosmetyczne różnice, ale jak patrzę na ofertę NJu czy Vikinga, to aż się zaczynam zastanawiać gdzie jest haczyk, że za połowę ceny oferują to samo albo i więcej. Gorszy zasięg? Niestabilna prędkość neta? A może jak zacznę marudzić konsultantowi, to jednak się okaże że 50zł za skromny pakiet neta da się jednak obniżyć?
  • 6
@suleD: no właśnie to też jest sprawa, którą olewałem od dłuższego czasu - karty. Biorąc pod uwagę że mnie nie interesują wszystkie te Tidale-Srale to może faktycznie lepiej się na to przerzucić. Z drugiej strony np Nju za 29zl już oferuje 20GB i rosnący z czasem limit, ale mam jakieś przesądne obawy przed alternatywnymi sieciami...
@Filozof314 Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na oferty na kartę. Tym bardziej, że obecnie w wielu z nich są promocje, w ramach których wykupując pakiet nolimit za 30 czy 40 zł dostaje się za darmo co miesiąc 100 GB transferu. I tak przez rok.

Plusem ofert na kartę jest też to, że w każdej chwili możesz zmienić ofertę jeśli aktualna Tobie nie odpowiada. Minusem - że nie masz gwarancji, że np. przez
@mp107: no to chyba faktycznie nie ma co przepłacać za cenę nie zawracania sobie głowy przez dwa lata. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, może głupie, ale się tym wcześniej nie interesowałem - przy przenoszeniu się na kartę nie muszę kupować startera i zmieniać numeru telefonu?
@Filozof314 Zmieniać numeru telefonu nie musisz. Od paru lat można nawet operatora zmienić bez konieczności zmiany numeru telefonu. Odnośnie przenoszenia numeru na kartę ja te parę lat temu przy piśmie z informacją o rozwiązaniu umowy załączyłem fragment dotyczący tego, by "numer został przeniesiony do oferty na kartę". Czy nadal to tak działa - tutaj lepiej niech się wypowie ktoś, kto robił to niedawno.
Tylko szykuj się na to, że konsultanci w salonie