Wpis z mikrobloga

Witam, mam nietypowy problem z komputerem, mianowicie jakoś miesiąc temu złożyłem prawie całkowicie nową jednostke (został tylko stary ram i dyski). Komputer ogólnie działa bez wiekszego problemu tylko np przez pierwszy tydzien po zlozeniu na płycie głównej świeciła się dioda VGA (nie przeszkadzało to w użytkowaniu komputera w żadnym stopniu, wszystko działało). Po jakimś czasie ona zgasła aż do dnia dzisiejszego gdzie przy używaniu przeglądarki nagle karta graficzna przestała działać, wentylatory się zatrzymały oraz zapaliła się wspomniana dioda VGA. Przyciski od restartu czy wyłączenia komputera nie reagowały więc wyłączyłem przyciskiem na zasilaczu, po ponownym uruchomieniu komputer najpierw sam się restartował 3 razy na poziomie biosu po czym bez problemu się włączył. Zrobiłem po tym jakieś krótkie testy obciążeniowe i wszystko jest bez zastrzeżeń lecz troche ta sytuacja mnie nie pokoi, ma ktoś pomysł co to może być?
Konfiguracja to Ryzen 5 5600, RX 6650XT na płycie głównej od Gigabyte B450
#komputery #kartygraficzne
  • 1
  • Odpowiedz
Nie znam się, ale pierwsze co bym sprawdził to czy prawidłowo zainstalowana w gnieździe.
Odłącz PC od zasilania, wyjmij kartą i przedmuchaj (hehe) slot. Zamontuj ponownie sprawdzając, czy wchodzi do końca. To samo z kablem zasilającym - sprawdź, czy dobrze siedzi w gnieździe karty i zasilacza jeśli modularny.
  • Odpowiedz