Wpis z mikrobloga

W sumie ciekawy pomysł, który już kiedyś słyszałem z ust jakiegoś polityka z PiS:
- zniesienie podatku 2%PCC przy zakupie pierwszego mieszkania.
Drugi to:
- możliwość odliczenia od dochodu oszczędzanych pieniędzy na pierwsze mieszkanie
Pewnie i tak nikt nie poprze, bo pomysł został zgłoszony przez niewłaściwą partię. Oni tam wolą krytykować kredyt 2% i jednocześnie proponować kredyt 0% jako jakąś lepszą alternatywę.
() Gdzie ja żyje.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #sejm #kredyt2procent
BurzaGrzybStrusJaja - W sumie ciekawy pomysł, który już kiedyś słyszałem z ust jakieg...
  • 7
- zniesienie podatku 2%PCC przy zakupie pierwszego mieszkania.


@BurzaGrzybStrusJaja: Ale zniesienie PCC w przypadku zakupu pierwszego mieszkania zapowiadał już minister Buda, będą to wprowadzać ale jak było pytanie o termin to była mowa o "najbliższych miesiącach/początku przyszłego roku".
Także jak ktoś chce mieć pewność że załapie się na BK2% w tym roku to raczej nie ma szans na połączenie tego z brakiem PCC.
@BurzaGrzybStrusJaja: Tylko rząd nie lubi pomysłów polegających na optymalizacji, tylko wolą redystrybucje.

Co jest trochę zrozumiałe bo osoba która zarabia 4000 brutto z samego podatku mogłaby odłożyć jakieś 100zł a osoba zarabiająca 20k brutto prawie 2k. Gdzie ten lepiej zarabiających i tak sobie poradzi a biedniejszy i tak nie nadąży za cenami. Taka praeda

Wogóle to też pokazuje jaki mamy zafiksowany system, z jednej strony sam dochodowy to tylko kilka stówek,