Wpis z mikrobloga

Weźcie mi poradźcie co zrobić z kompem (Dell Inspirion 5400 AIO). Kupiłam go w X-komie, gwarancja do sierpnia. Do tego modelu X-Kom dokładał 8GB Ram, więc teoretycznie mam ich gwarancję a nie producenta (Dell). Pytanie jak to najszybciej ogarnąć, bo to bardzo prosta naprawa (na 99% wymiana baterii CMOS, kwestia zdjęcia pokrywy i włożenia nowej).

Zawieźć to do X-Kom czy może zgłosić na stronie producenta? To seria Inspirion, więc niby obejmuje go opcja "Next Business Day", ale boję się że przez to że X-Kom w nim grzebał i pewnie wkleił swoje plomby to będzie to traktowane przez Della jako nieautoryzowana ingerencja.

#xkom #dell #komputery #elektronika #laptopy
  • 19
@mohawk: To nie laptop tylko komp All-In-One. Jest pastylka, którą się wkłada w miejscu na płycie. Objawy to resetują się ustawienia bios za każdym razem jak komp jest odłączony od zasilania i pali się diodka (3xczerwony, 1xbiały) co oznacza wg producenta oznacza "cmos battery failure". Też mnie dziwi, że padła tak szybko.

@darek-jg no tu chodzi o baterię CMOS a nie baterię zasilającą jak w lapku masz (takiej nie ma, to
@Patrycja89: aha sorki źle zrozumiałem że to laptop, w takim razie można to samemu latwo zrobić - kupujesz baterie na allegro za 5-10zl (nie wiem po ile teraz) i po prostu wymieniasz na plycie, szybka sprawa, no chyba że masz plomby na obudowie bo na gwarancji jeszcze

taka bateryjka pada z mojego doswiadczenia najwczesniej po jakichs 5 latach wiec cos dziwnie szybko padla
@mohawk: tak chciałam zrobić, ale pod pokrywą jest jeszcze metalowa płytka zakrywająca płytę główną i na niej są plomby. No i wiadomo jak się okaże, że jednak wymiana bateryjki nie załatwi sprawy to mi tego na gwarancję już nie przyjmą.
@Patrycja89: Bateria CMOS nie jest objęta gwarancją Dell po roku. Jedyne co, to rzeczywiście odesłanie do X-Kom, jeżeli X-kom Ci zaplombował osłonę MOBO. Dell nie plombuje swoich sprzętów, nawet wewnątrz.

Poka te plomby.
Bateria CMOS nie jest objęta gwarancją Dell po roku


@Vasek: Serio? Gdzie to jest zapisane? A X-Kom podchodzi to tego tak samo? Bo jak tak to sobie po prostu kupię to bateryjkę i sama wymienię
@Patrycja89:
https://i.dell.com/sites/csdocuments/Legal_Docs/pl/pl/basic-hardware-service-commercial-sd-pl.pdf

baterie są objęte roczną ograniczoną gwarancją na sprzęt, jeśli są częścią standardowej przenośnej konfiguracji, niezależnie od długości gwarancji obowiązującej dla Obsługiwanego produktu. W przypadku niektórych Obsługiwanych produktów firma Dell oferuje opcję zakupu baterii z 3-letnią przedłużoną gwarancją;


Co do X-kom, to musisz ich zapytać, bo to oni plombowali sprzęt.
@Patrycja89: masz gwarancję Dell'a, na wszystkie komponenty, oprócz montowanego RAM czy dysku. Zgłosisz do sklepu, sprawdzą zamontowaną przez siebie kość, i wyślą do serwisu producenta. Najprościej wyjąć kość od sklepu, i słać do producenta - wszystko odbędzie się szybciej. Dell czasem psioczy, na modyfikowane komponenty, i wymagają przywrócenia do ich fabrycznej konfiguracji.
@Patrycja89: na przyszłość dell to nie januszeks. #!$%@?ł mi się co prawda precision, jeden telefon na drugi czy 3 dzień, bo coś tam mówili o problemie z częścią zamienną przyjechał serwisant i wymienił bez słowa, choć laptop zamiast 2GB ram miał 4, obie kości wymienione, zamiast hdd miał SSD, a i miał dołożony modem 3G. Jedyne co musiałem poprawić, to zamieć anteny od modemu miejscami, bo mój miał gniazda odwrotnie niż