Wpis z mikrobloga

Już dużo razy spotkałem się z tym, że ebooki są dziwnie sformatowane, mianowicie przed każdym akapitem jest pusty wiersz, tak jak na screenie. Czy da się to jakoś edytować? Kombinuję coś w Calibre, ale nie znam się na tym więc mi nie wychodzi. Plus w tym wypadku, jeśli udało by mi się usunąć te puste wiersze to przydałoby się zrobić wcięcia dla każdego akapitu. #ebook #kindle #epub #mobi #html #calibre
Oake - Już dużo razy spotkałem się z tym, że ebooki są dziwnie sformatowane, mianowic...

źródło: ebuk

Pobierz
  • 6
Czy da się to jakoś edytować?

@Oake: No przecież wszedłeś w edycję. Możesz edytować e-booki, o ile nie mają rozszerzenia .mobi (swoją drogą ostatnio porzucony przez Amazon). Wykorzystaj okno do wyszukiwania i zastępowania, by przyśpieszyć pracę i nie robić wszystkiego ręcznie.
Korda - >  Czy da się to jakoś edytować? 
@Oake: No przecież wszedłeś w edycję. Możes...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-13 o 22.19.18

Pobierz
via Wykop
  • 0
@Korda wiem, że wszedłem w edycję, ale nie znam się na htmlu i nie wiem jak osiągnąć to o czym napisałem. Spróbowałem usunąć wszystkie "</p><p class="calibre">", ale wyskakuje mi coś takiego jak na screenie, jeśli usunę samo "</p>" lub "<p class="calibre">" to nic sie nie zmienia. Może trzeba podstawić inną klasę zamiast "calibre"?
Oake - @Korda wiem, że wszedłem w edycję, ale nie znam się na htmlu i nie wiem jak os...

źródło: ebuk2

Pobierz
<p><\p>oznacza paragraf. Nie usuwaj go wszędzie, tylko tam gdzie odstęp jest niepożądany. Nie usuwaj też samego <p>. Podeślij mi to jeśli to nie problem. Spróbuję to jakoś usprawnić.