Wpis z mikrobloga

Pracuję z plikami XML, gdzie cały kod jest w jednej linii. Da się go w jakiś sposób sformatować na tree view, tak aby był bardziej czytelny?
Najlepiej jakby było możliwe zrobienie to jakim pluginem do notepad++, bo nie mogę instalować zewnętrznych programów na moim firmowym kompie.
#programowanie
  • 11
  • 0
@NCindex-15procent właśnie już go sprawdziłem i nadal nie jest wystarczająco czytelny. Pomaga nieco w nawigacji, ale w samym tym drzewku panuje chaos.
Niestety nie mogę podzielić się plikiem, a fakt że nic nie wiem o programowaniu nie ułatwia mi opisanie problemu. Ten plik to output z programu w którym są informacje o wiązce elektrycznej i jej komponentach.

@Shellthorn plugin da się ogarnąć u IT. Program nawet płatny też jest możliwy, ale proces
Pracuję z plikami XML, gdzie cały kod jest w jednej linii. Da się go w jakiś sposób sformatować na tree view, tak aby był bardziej czytelny?


@chiltepin: Notepad++ i podmien sobie regexem znaki >< na >\r< lub >\n<. Po zapisie wykryje typ pliku i powinien ci go zorganizować.

A tak... to najłatwiej otwórz w nowoczesnej przeglądarce, one zawsze odczytuje xml jako tree view ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@grubson234567:

A tak... to najłatwiej otwórz w nowoczesnej przeglądarce, one zawsze odczytuje xml jako tree view ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mirku (prawie) dokładnie o to chodziło. Firefox wyświetla mi to całkiem spoko, jeszcze zmienia kolor fontu aby było czytelniej.
niestety zawiesza się mocno (i to przy małej wiązce) i nie można edytować ;(
Przetestuje ten regex jeszcze. Zalezy mi aby program mi ten plik jeszcze odczytał po