Wpis z mikrobloga

Nawet gdy człowiek lubi #apple to są momenty kiedy człowiekowi opadają witki przez głupie ograniczenia. W #ipad Pro siedzi ten sam M1 co w np Air czy Mac Mini, no ale święty Stevie Jobsie broń nas przed pełnoprawnym systemem z okienkami xD Jeszcze by się userom w dupach poprzewracało.
Mam nadzieję że cokolwiek ruszy się z iPadOS 17 bo stage manager nie jest wystarczający…

#tablety #komputery #ios #macos
Pobierz L3gion - Nawet gdy człowiek lubi #apple to są momenty kiedy człowiekowi opadają witki...
źródło: IMG_4072
  • 10
@L3gion: taki ipad pojawi się tylko gdy zniknie MacBook. Apple nie chcę żebyś miał wszystko robiącego iPada. Oni chcą żebyś miał iPada i macbooka. Jak myślisz dlaczego ipados nie ma możliwości tworzenia profili użytkowników? Bo chcą żeby każdy domownik miał własne urządzenie. Co ciekawe iPady przeznaczone dla szkół mają możliwość tworzenia wielu kont.
@asdfghjkl: Wiadomka, taki jest plan. Choć inni producenci nie mają z tym problemu. Ostatecznie chętnie widział bym hybrydę Macbook z odłączanym ekranem, Apple na 100% ogarnęło by taki sposób połączenia że nikt by się nawet nie zorientował że to 2w1.
@L3gion: macOS na iPadzie nie ma sensu. Pomijając już fakt, że ekran dotykowy w komputerze to średni pomysł (ergonomia takiego rozwiązania jest dużo gorsza od klawiatury i myszki) to większość aplikacji desktopowych nie jest i jeszcze długo nie będzie wygodna w użyciu przez dotyk. Niby można na upartego jak to próbował Microsoft w Windows 8, ale znowu wtedy efektem jest to, że taka aplikacja jest średnio wygodna w użyciu z myszką
Już wspomniany Microsoft próbował ożenić te dwa światy (tablety i komputery) i bardzo szybko stało się jasne, że specyfika tych urządzeń jest na tyle różna, że po prostu nie da się zrobić systemu i aplikacji, który będzie równie wygodny na obu tych urządzeniach, co dedykowane dla nich systemy


@nostalgiwolf: Miałem Surface Pro i potwierdzam, ani dobry tablet ani dobry laptop. Żałuję wydanej kasy.
@L3gion: ta mysz to jest wersja „for Mac” czy zwykła? Bo kupiłem 3s wersje zwykłą i powiedzieć, że działa #!$%@?, to jak nic nie powiedzieć, wiec zastanawiam sie czy próbować jeszcze z wersją „for Mac”.
@L3gion: Tak jak jednak pisałem, iPadOS powinien dostać jakieś zmiany poprawiające multitasking. Chociażby pracę w normalnych oknach, to już by bardzo dużo poprawiło tę kwestię, a jednocześnie nie próbowało być na siłę komputerem.