Wpis z mikrobloga

Kupiłem towat. Już zapłaciłem, wystawili fakturę. Wystawili ją na moje dane (wzięli dane z przelewu), a pisałem że mają wystawić na mojego Tatę. Właśnie zauważyli ten problem i napisali do mnie czy mogą wystawić mi fakturę korygującą do "zera", a później wystawią właściwą. To jakoś mnie obciąża że pytają się o zgodę?

Czemu nie wystawią po prostu noty korygującej ale jedynie w zakresie danych nabywcy?

Skoro towaru jeszcze nie dostałem (wysyłkę robią raz w tygodniu - wyślą w poniedziałek), faktury w sumie jeszcze też nie (będzie dostarczona z towarem), to czemu po prostu nie poprawią jej w systemie i nie wydrukują od nowa? Mogę to zasugerować?

#ksiegowosc #finanse #faktura
  • 3
@Login_login notę korygującą może wystawić nabywca, sprzedawca może co najwyżej wystawić fakturę korygującą na zmianę danych nabywcy, ale tak jak wyżej kolega pisze, większość programów nie przewiduje takiej opcji, tylko korekta do zera i nowa faktura. A pytają o pozwolenie na wystawienie korekty do zera, żeby mieć podkładkę i móc odliczyć VAT z korekty na minus