Wpis z mikrobloga

Naliczyłem 4 posłów z różnych kół, którzy już darli ryja, że z #kredyt2procent skorzysta tylko kilkaset osób. Jeden powoływał się nawet na artykuł z Internetów z jakiegoś gównoportalu XD

NIKT nie doczytał, że w ustawie jest wyraźnie, że limit liczy się na rok do przodu, co daje z grubsza kilkadziesiąt tysięcy kredytów.

Oni nawet nie wiedzą za czym głosujo XD

#nieruchomosci #sejm
  • 27
  • Odpowiedz
@mickpl: Śmieszna sprawa. Najbardziej doczepili się wydumanych limitów, które nie istnieją, inni szacunków Budy bez podparcia prawnego, jakby limit wniosków (jeśli taki by istniał) był największym problemem tego programu. Skończy się tylko na tym, że zupełnie okręcą kurek.
  • Odpowiedz
@mickpl: teraz chlop z Koalicji Polskiej powiedział, że w jeden dzień zostanie wydane 10k kredytów, bo w samym Poznaniu sprzedaje się 5k mieszkań. Zdania są podzielone - jedni mówią, że nikt nie skorzysta a inni, że w jeden dzień 10k kredytów rozdamy XD
Ci ludzie pieprzom pod publiczke, żeby potem wyciąć 15sekundowy klip na swojego tiktoka.
  • Odpowiedz
  • 299
@mickpl: właśnie tego słucham i mam #!$%@?ą głowę przygotowaniem posłów opozycji. Gdybym ja na spotkania w pracy przychodził tak przygotowany to by mnie #!$%@? po tygodniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: smutne jest to jak sobie człowiek uświadomi że ich poziom wiedzy na temat bk2% wcale nie odbiega poziomem od wiedzy na temat reszty rzeczy na które głosują. Z drugiej strony w ważnych głosowaniach i tak mają dyscyplinę partyjną więc wystarczy że ogarniają 3 guziki: za, przeciw, wstrzymuje się.
  • Odpowiedz
@mickpl: mówią, że 800 mln jest na 2024, starczy max na 40k kredytów. Jak bedą chcieli utrzymać tempo to koszt w 2025 będzie 1.6 mld.. itd.
  • Odpowiedz
@mickpl: to serio wygląda tak jakby jakiś praktykant miał za zadania zrobić kompendium wiedzy o tej ustawie, ale zapomniał i dziś wpisał w google BK2%, wszedł w pierwszy link i przesłał do wszystkich żeby sobie przeczytali.
  • Odpowiedz
  • 1
@rzzz: Co wygeneruje kolejne kilkadziesiąt tysięcy kredytów na rynku komercyjnym, bo wreszcie nosacz komuś sprzeda swój kurnik i będzie mógł wziąć większe.

No ale to już wyższa szkoła ekonomii, nie podejrzewajmy o rozumienie takich zjawisk posłów XD
  • Odpowiedz
@mickpl: Mam wątpliwości co do siły tej reakcji łańcuchowej w tym przypadku. To nie jest to samo co w 2021, gdzie każdy mógł dobierać kredyty na miniratce, w dodatku zostawiać sobie stare mieszkanie.

Teraz nawet mały kredyt to duża rata. Dochodzi kwestia wakacji kredytowych, itd.
  • Odpowiedz
dodatkowo poseł pis pyta czy będzie też na budowę domu. Nawet broszury nie przeczytał xd


@sovas: Mam wrażenie, że to sprytny zabieg, w którym PiS sam doprecyzowuje pewne kwestie, które mogą interesować elektorat - takie FAQ w sprawie projektu.
  • Odpowiedz