Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję się odizolować od uciążliwego sąsiada i jego dzieci. Stare budownictwo, blok 4 piętrowy. Nie wiem ile ma ściana oddzielająca mnie od sąsiada i z czego jest zrobiona. Chciałem położyć na ścianę piankę akustryczną 140kg/m3 i na to tapetę akustyczną. W pokoju stoi duża szafa, której nie ma szans ruszyć więc izolacja ściany nie byłaby pełna, zostanie około metr ściany bez izolacji ale pokój szkodnika kończy się prawdopodobnie wcześniej.
Chcę zastosować taką piankę:
https://soundsolutions.pl/pl/p/Pianka-akustyczna-140-kgm3-4-cm-/85

Czy to ma sens i wyciszy choć trochę hałas? Pokój jest mały i zależy nam na metrażu.
#budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
  • 5
@Gdziadzia: Sama pianka gówno da, musiałbyś zrobić stelaż w to piankę i watę skalną, aku karton gips i na to jakąś piankę aku, takie kombo wytłumi większość niskich dźwięków i część wysokich ale nie dla izolacji.
prawdopodobnie dzieli cię ściana z płyty zaprojektowanej przez herr Ackermana. na upartego jakbys znalazł jak idą puste przestrzenie to mógłbyś je wypełnić pianą :) ja troche ostrzykiwałem swoją sciane w łazience ale pod kątem temperatury a nie filtrowania dzwięków. potem jak kolega pisze, stelaż, gk dzwięko, i na to jakiś zgrzebny kilim.

mam kolege co miał ten sam problem. kupił Sony WH-1000XM3 i chodzi po domu w słuchawkach jak go patosomsiad #!$%@?