Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto chciałby mi poradzić przy remoncie? Chodzi o to że nie mam za bardzo kogo spytać, w sumie ojca czy wujka czy kumpla etc. A chciałem sobie rozpisać plan, wiedzieć mniej więcej jak wykonać każdy etap. Mógłbym wysłać zdjęcia, może być odpłatnie nawet ewent. na cele charytatywne.
No jest pokój który chciałbym zrobić, w stanie strychowym. Mam dwie ręce i może ze dwie szare komórki w głowie, myślę że sobie poradzę, mam już obycie z niektórymi pracami remontowymi jak tynkowanie czy cyklinowanie.
Trzeba: zamontować w miejscu otworu do wychodzenia na dach okno dachowe, pokój jest nieocieplony tylko przybity dyktą z góry przy tych grubych wielkich deskach (krokwie?) i boazerią drewniana po bokach, także trzeba ocieplić. Pewnie jakaś wełna z 20cm?, na to płyty kart-gips ale musiałbym dać to na stelażach? Przed tym jeszcze pociągnąć kable pod gniazdka. Elektryka, oświetlenie to będę musiał zaciągnąć jakoś starego bo on to ogarnia. Na podłogę trzeba chyba przed położeniem parkietu coś dać bo aktualnie jej nie ma, jest gumolit i to tak niżej z 10cm od poziomu parkietu w reszcie pokojów. Chyba kupię klepkę dębowa jakąś bo chcę żeby pasowała do reszty, przepuszczę przez maszynę zeskrobującą wierzchnia część, i musiałbym poukładać. Dalej ościeżnice to już chyba zamówię zespół żeby mi to wymienił pójdzie drzwi od razu kilka.
Największy problem, to to że tam nie ma pociągniętych rur do kaloryfera. Nie wiem za bardzo jak to ogarnąć. Z innego pokoju nie za bardzo mam jak pociągnąć, bo na drodze jest okno balkonowe.
Jakby ktoś chciałby się podzielić wiedzą przy tym "projekcie" który mam to byłbym wdzięczny. Mieszkam na zadupiu, a chciałem coś męskiego sznytu poznać.
#remontujzwykopem #pytanie #majsterkowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@interpenetrate do okna dachowego weź firmę sobie.
Podeślij fotki tego poddasza, ale pewnie wełna albo piana plus nnida.
Podłogę chcesz pływająco? Może OSB i panele?
Drzwi i ościeżnice ogarniesz sam bez problemu.
Ogrzewanie może rozwiążesz grzejnikiem na podczerwień albo maty grzewcze na podłogę.
Jak ojciec umie w prąd to masz jedno z głowy.
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla:
-czy jeśli to tak naprawdę "wyłaz dachowy" czyli takie szkło w ramie która odchyla się w kącie 90 stopni i otwiera całkowicie a nie takie typowe okno dachowe które się otwiera i przekręca w osi, to też brać firmę? No w sumie nie jest to takie okno typowo co nie. Ja w sumie chce to wstawić tylko dlatego że w sumie jest już otwór a więcej światła by się wpuściło.
  • Odpowiedz
@interpenetrate jak to strych, to bym jako ogrzewanie dał klimatyzację- tylko to drogo wyjdzie ale za to duży komfort.

generalnie - Mario budowlaniec na YT i lecisz. Na wykopie nawet po czystce zostało parę osób co doradzi.( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz