Wpis z mikrobloga

Skaczę z laptopa na laptopa i ciągle mi coś nie pasuje xD Najbliżej perfekcji był MBP 2015 ale ząb czasu zrobił swoje. Chciałbym raz zainwestować i mieć spokój:
- matryca 15+ cali, obowiązkowo 16:10 (1920x1200 wystarczy)
- procesor i5 / r5 (lub lepszy)
- integra wystarczy, ewentualnie jakieś GPU aby odpalić hiroski, simsy i turowe RPG na high
- 16 / 32 GB RAM
- sloty na RAM i M.2
- lekki i dobry czas pracy na baterii
- mile widziane stereo głośniki ustawione do góry
- budżet sam nie wiem, do 5k zł wystarczy?

Ogólnie więc formą taki ultrabook z większym ekranem. Co byście polecili?

#komputery #laptopy
  • 9
no taki aktywny zawsze jesteś jak ktoś pyta jakiego lapka ma kupić i szczegolowo doradzasz z linkami do sklepow, czego tu nie rozumiesz swojej hipokryzji? xDDDDD
no taki aktywny zawsze jesteś jak ktoś pyta jakiego lapka ma kupić i szczegolowo doradzasz z linkami do sklepow, czego tu nie rozumiesz swojej hipokryzji? xDDDDD


@mohawk: No ta, bo lekarze nie chodzą do lekarza, budowlańcy nie konsultują się z kolegami po fachu a deweloperzy nie chodzą po forach aby debugować projekt xD Moja hipokryzja czy twój debilizm? Odpowiedź już następnym odcinku.
@L3gion: masz podobne wymagania do mnie.

Mam obecnie a1398 i T580 i bije się właśnie z myślami w która stronę isc. Oba są bliskie ideału. Idealny byłby T16 z ekranem i touchpadem z macbooka, albo MacBook z klawiatura i modemem LTE od lenovo

Albo właśnie T16 albo MacBook 16
@MercedesBenizPolska: Czytałem że niestety T16 ma problemy z temperaturami i czasem pracy na baterii no i lutowany RAM w wersji z AMD. Lenovo w swojej mądrości wsadziło płytę główną T14 do większej obudowy przez co nie wykorzystali potencjału...