Wpis z mikrobloga

przegladam wykop od kilku lat.
staram sie czytac mirko regularnie mimo ze zarzad postanowil wprowadzic zajebiste zmiany w wygladzie calego serwisu (tych zmian nikt nie potrzebowal). pierwsze doniesienia dotyczace ataku na ukraine w zeszlym roku byly dla mnie szokiem ale to wlasnie tutaj je przeczytalem. to tutaj caly czas czytalem co sie dzieje na froncie, jak ida przygotowania do odwetu i tutaj czytalem historie zwiazane z okrucienstwem rosyjskich orkow.
tutaj tez dowiedzialem sie co to jest onuca i ze mozna nazwac kazdego uzytkownika onuca a osobe ktora nie zgadza sie z glownym nurtem narracji wykopu (czyli ukraina musi zwyciezyc a orki musza umrzec) mozna zbanowac bo jest oplacany przez kreml.


zaraz tez ludzie powiedza "o #!$%@? szur sie trafil" a ja uwazam ze wlasnie nie. ta wojna i wsparcie wszystkich krajow pokazuje kto jest prawdziwym wrogiem.

uwazam tez ze moderacja wykopu - nie wiedzac jak wielkiego dalna by nie miala lub jak bardzo nie byla oplacona - powinna brac pod uwage propozycje banow uzytkownikow ktorzy sieja dezinformacje i strach. te osoby maja realny wplyw na to co ludzie pozniej beda gadac przy stolach ze swoimi rodzinami podczas niedzielnego obiadu.

to tyle ode mnie. onuca mnie nie nazwiecie. dla osob ktore robia research odnosnie wpisow z ukrainy - to chyba moj pierwszy otwarty wpis o tym. jesli chodzi o historie to w szkole podstawowej niestety nie uczyli mnie o upa i wolyniu i innych sprawach. jak ktos ma jakas ciekawa literature ktora przyblizylaby mnie do tamtych czasow byloby zacnie. do kiedys

#ukraina #wojna #rosja #przemyslenia
  • 10
@Staszek_Paralotnik nikt tu bana za obrażanie Ukrainy nie dostał więc się opanuj trochę. 3/4 banów to była kwestia trollowania albo atakowania użytkowników w sposób wulgarny. A to, że trollowanie, flood i obrażanie wulgarne często koreluje z określonymi poglądami to już inna sprawa
@SyntaxError_: w ktorym momencie mojej wypowiedzi powiedzialem ze uzytkownicy wykopu dostaja bana za obrazanie ukrainy? nie zgadzanie sie z glownym nurtem jaki tutaj panuje moze (ale nie musi) skutkowac nazwaniem onuca i orkiem. to mnie jedynie zastanawia.

@Little_Makak jestem polakiem od urodzenia i nie rozumiem dlaczego zadajesz mi to pytanie zamiast odniesc sie do moich przemyslen? jezeli bylbym obcokrajowcem to mialoby to jakies znaczenie? nie rozumiem twojego podejscia mozesz to jakos
@Little_Makak: zamiast #!$%@? o moim stylu pisania moze moglbys sie merytorycznie odniesc do tematu ktory przedstawilem?
widze ze nie chce ci sie tego robic bo wchodzisz w temat i dyskredytujesz moja wypowiedz tylko dlatego ze jest nie poprawna stylistycznie. wypowiedz sie w temacie ktory poruszylem a nie #!$%@? o temacie drugorzednym.
@Staszek_Paralotnik: Nie miałem zamiaru dyskutować na temat który poruszyłeś, zresztą sam nie wiem do czego miałbym się odnieść, bo właśnie stylistyka jest tak chaotyczna że utrudnia dostrzeżenie tematu. Do pomysłu bannowania ludzi szerzących strach i dezinformacje? Tylko kto by to oceniał? Mamy niby moderacje na tym portalu i regulamin. Co prawda każdy wie jak ona działa. Mnie to twojego posta przyciągnęła tragiczna forma jaką zobaczyłem i na ten temat chciałem się