Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałbym kupić jakiegoś taniego, używanego bezlusterkowca. Kiedyś, dawno temutrochę się interesowałem fototematami. Chciałbym sprawdzić czy teraz zalapie bakcyla
Dlatego póki co idziemy po taniości i chce dorwać jakiś złom
Body jak body bardziej mam dylemat w jaki system wejść. Przeglądam oferty obiektywów i nie wiem co wybrac
W grę wchodzi Micro 4/3 lub Sony E
Co lepsze? Sony ma APS-C wiadomo mniejsze szumy etc. (Uscisle że jeśli chodzi o body to w grę wchodzi e-pl1 vs nex-3 lub coś podobnego ) ale micro toerytycznie więcej obiektywow do wyboru. Chociaż jak wchodzę na allegro do oferta podobna. Spodziewałem się nawet że te do Sony będą sporo droższe że wzgl na af w obiektywie no ale różnice nie są spore
Co myślę że będę fotografował głównie krajobrazy, ale też na pewno będę chciał poszukać jakiejś stałki do portretów. Nie wiem czy się w ogóle tym przejmować skoro to tak na prawdę trochę zakup - dla testu, Chce zobaczyć czy mnie to zainteresuje
#fotografia
  • 3
@jacob1: Sony E ma APS-C ale i ten sam bagnet Sony FE i pełna klatka. Zależy co chcesz fotografować, ale nad pełną klatka też się zastanów. Całkiem niedawno sprzedałem jednemu Mirkowi Sony a7 i no nie narzekał, a można dostać obecnie do 2000, w sumie w tej cenie wyrwalbys Sony A7S używane, więc radziłbym się zainteresować może czymś z tego. Natomiast jeśli nie i już się upewniłeś co chcesz, to z
@iErdo: całkiem inna półka. Moze kiedyś. Na razie chce kupić najtańsze co jest żeby zobaczyć czy mnie to zainteresuje. Ale wiem że ważniejszy jest wybór systemu niż konkretnego body, które jeśli mnie to będzie dalej interesowac pewnie zmienię.
Co do tego co chce fotografować to tak jak napisałem głównie krajobrazy, przyroda, rejestracja krajobrazu podczas górskich wycieczek . Dodatkowo jakis obiektyw do okazyjnego robienka portretów. Czasem się zdarza jakieś stare samochody itp.
Ja bym szedł w micro 4/3, gigantyczny wybór obiektywów, czy weźmiesz Olympusa czy Panasonica, szklarnie mają wymienną ze sobą i w dobrych cenach. Bardzo duzo obiektywów producentów niezależnych co też wpływa na obniżki cen. Aparaty m43 też mają fajne ceny entry level :) Ogólnie to są chyba najbardziej kochane przez filmowców, ale fotki robią równie dobre :) Moim znajomym którzy wchodzili do foto też polecałem m43 i wszyscy zadowoleni :)