Wpis z mikrobloga

Nie ma lepszego wyjścia niż praca zdalna/hybrydowa i miasto 100k~. Mamy nieruchomości z 50% taniej, pracę możemy wykonywać w domu czasem dojazdy. Na codzień dużo mniej korków, wszędzie blisko. Wiadomo, że w takim mieście mniej atrakcji na miejscu, ale coś za coś. Czy w wieku 25+ opłaca się w ogóle mieszkać w największych miastach jeśli jest możliwość pracy w domu? IMO nie.

#nieruchomosci
#polska
  • 38
@tether69: dla mnie się opłaca mieszkanie w mieście, nawet jeśli się ma pracę zdalną. Po prostu dlatego, że teraz mam taki czas w życiu, że lubię mieć duże miasto obok siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praca to nie wszystko; gdy zamknę lapka to lubię podjechać do jakiegoś marketu czy sklepu, których w mieście jest duży wybór. Lubię sobie zamówić żarcie na dowóz albo wyskoczyć na spontana ze
zawsze jest ryzyko że za kilka lat pracy zdalnej już nie będzie a ty kupisz dom na wsi i co? będzie trzeba się przenosić


@artiom143: raczej jestem zdania, że wszystko będzie ewoluowało na pracę zdalna. Po co utrzymywać biurowiec itp. Skoro można mieć jedynie salę konferencyjną?
dlaczego nie mieszkać w takim razie na Cyprze albo Sycylii?


@bradiaga: Ponieważ Cypr jest terenem spornym między Grecja a Turcją i potencjalnie może stać się areną konfliktu, zaś Sycylia to kolebka mafii w dodatku znajdująca się na szlaku migracyjnym z Afryki.

Ale ogólnie się zgadzam, nienawidzę polskiej pogody i gdyby nie rodzina to pewnie szukałbym szczęścia gdzieś w Portugalii, ale rodzina jest wszystkim.