Wpis z mikrobloga

Bardzo dawno nie jechałem pociągiem (ponad 15 lat) w dłuższą trasę i mam pytanie.

Będę jechał z Gdańska do Katowic, jest kilka połączeń EIP i IC. EIP to pendolino z tego co widzę, cena biletu to niecałe 200zł za drugą klasę, 300 zł za pierwszą, za to zwykły iC 90zł/140zł.

Różnica w podróży to jakieś 1,5 godziny więc nie jeste źle.

O ile o pendolino jestem spokojny, że tam raczej będzie w miarę spokojnie bo jest ta strefa ciszy, a lapka pewnie bez problemu podładuję w razie czego, to jak to wygląda w tych zwykłych IC?
Jest gdzie się podłączyć i położyć lapka na stolik czy w wagonach nadal są te przedziały z malutkimi "stolikami" przy oknie, gdzie nijak laptoka się nie położy. I ogólnie jazda w takim przedziale nigdy nie była zbyt przyjemna.. a to jednak ponad 6h.

Wifi w pendo jest lepsze od IC?

I jeszcze jedno, jak podróżujecie sami, a trzeba iść do kibla siknąć, to bierzecie ze sobą cały bagaż? Czy zostawiacie normalnie i idziecie lunąć?

#pkp #kolej
  • 6
@Porton: Daruj sobie Polskie standardy PKP, wybierz auto lub jak masz wybór to inny rodzaj transportu. PKP to syf okropny, PKP INTERCITY najzwyczajniej na świecie nie dotrzymuje standardów przewozowych do których sie powinna dostosowywać i je realizować.

O tym syfie pod tytułem IC (Intercity) może więcej ci opowie maszynista @Pociongowy (to gość który jest chyba maszynistą, tak sądzę po jego wpisach)

@Porton unikaj przewozów z PKP IC dobra rada, to gunwo
@printHelloWorld @Porton co do dalekich podróży, gdzie ktoś chce pracować Intercity to nie jest zły wybór. Mimo, że bierzesz na siebie ryzyko #!$%@? współpasażerów lub tego że nie dotrzesz na czas na miejsce (tu przyczyny są różne, często złożone, mogę o nich więcej opowiedziec jeśli będzie konkretny przykład) to jednak cena często jest atrakcyjna. Pendolino to komercyjne pociągi, gdzie dopłaty ze strony Państwa do biletów nie masz, więc są one droższe. IC