Wpis z mikrobloga

Nie uważam, by "nierozerwalne małżeństwa" były czymś niewolnościowym, bowiem wolny człowiek ma prawo sobie tę wolność ograniczyć z własnej woli. Uważam to po prostu za pomysł głupi i zbyteczny, oraz dalszą instytucjonalizację związku dwóch ludzi. Nie widzę też powodu, dlaczego państwo miałoby stać na straży tej nierozerwalności, niech małżonkowie sami siebie pilnują. Dziecinada.

Nie udało mi się tego znaleźć, ale pamiętam, że kiedyś jakiś członek Ruchu Narodowego publicznie proponował nieco inne - bardziej sensowne moim zdaniem - rozwiązanie - likwidację małżeństwa cywilnego.

Pomijając trudności związane z wprowadzeniem takiego prawa (instytucja małżeństwa łączy się z masą innych rzeczy) co sądzicie o takiej drodze?

#konfederacja #malzenstwo #polityka
Pobierz
źródło: 000FIK7XX03JDCJR-C122
  • 11
O jakiej umowie piszesz?


@Regierungsrat_Walter_Frank: Napisz dokładniej jaki pomysł komentujesz - teraz już w sumie sam nie wiem co masz na myśli. Piszesz o bzdurnych pomysłach na zmianę obowiązującego prawa? No to mam na myśli umowę cywilno-prawną między małżonkiem a małżonką.

A i nie - wolny człowiek nie ma prawa podejmowania decyzji niezgodnych z obowiązującym prawem.
A i chwila - rozumiem że związki między LGBT to będzie następny pomysł Mentzena? Bo
@FrostlyMostly:

Mam na myśli dążenie do likwidacji instytucji małżeństwa w prawie. Tym samym znikają rozwody.

Pozostawienie kwestii ślubu małżonkom. Państwo przestaje być jakimkolwiek gwarantem ich związku.

Dla ułatwienia wprowadzenie kilku pakietów umów między dwoma ludźmi (niezależnie jakieś płci) będącymi substytutem ułatwień prawnych jakie niesie ze sobą współczesna instytucja małżeństwa.
Dla ułatwienia wprowadzenie kilku pakietów umów między dwoma ludźmi (niezależnie jakieś płci) będącymi substytutem ułatwień prawnych jakie niesie ze sobą współczesna instytucja małżeństwa.


@Regierungsrat_Walter_Frank: No ale... przecież proponujesz coś co już istnieje. I nazywa się instytucją małżeństwa.
Czyli wycofać to i wprowadzić w sumie to samo?
Przecież to bezsensowny populizm.
Ty we wszystkim widzisz populizm


@Regierungsrat_Walter_Frank: Bo jest teraz wszędzie - poza ty wybacz ale #!$%@? o mnie wiesz. Że akurat mi sprawdziłeś konto i tam był inny komentarz o populizmie?

piszesz to jakby społeczeństwo domagało się realizacji takiej idei


Chwila... czyli polityk pieprzy głupoty bez sensu i sam nie chce żeby one były realizowane? Wyborcy konfederacji nie chcą żeby postulaty czołowego polityka tej partii były realizowane?
Otóż nie - wszyscy