Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy i Mirabelki, szukam kompaktowego statywu, głównie do smartfona. Use case to wrzucić go do plecaka, pojechać na wycieczkę w góry albo jakiś wyjazd wakacyjny i zrobić kilka fotek grupowych, jakieś krajobrazy i zdjęcia nocne z długim czasem naświetlania. Pożądane cechy:
-niewielkie wymiary po złożeniu : mam już pełnowymiarowy statyw do lustrzanki ale złożony ma ok 60cm więc poręczność kuleje
-na tyle stabilny żebym nie musiał telefonu zmiotką z ziemi zbierać jak ktoś w jego kierunku dmuchnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-dobrze żeby miał gwint fotograficzny 1/4 cala a uchwyt na smartfona był odczepiany (kupienie osobno statywu i uchwytu też wchodzi w grę)
-jakieś dodatki w stylu pilota do zdalnego wyzwalania są spoko ale absolutnie niekonieczne

Przeglądałem w internecie różne selfiestick z opcją tripoda ale mam spore obawy co do ich stabilności, a bardzo nie chcę wymieniać ekranu w telefonie w razie czego xD Ktoś miał z tym styczność i może podzielić się opinią?

#zakupy #statyw #fotografia #smartfon #telefony #foto
  • 3
@mikan_: te selfiesticki z opcją statywu są słabe, mam taki i to bardzo mało stabilne. do smartfona używam gorillapod. można rozstawić bogi szeroko jak się chce i do jakiegoś drzewa czy latarni przyczepić. utrzymywał mi a7+45mm na znaku drogowym bez zadnego problemu
  • 0
Ostatecznie kupiłem statyw manfrotto traveller (MKELES5RD-BH) i uchwyt manfrotto pixi (MCPIXI).

Statyw jest w pytkę, lekki, szybko się rozkłada, i na tyle kompaktowy że nie muszę się za długo zastanawiać czy go wrzucić do plecaka :) Używałem go już ze smartfonem, lustrzanką i lornetką i we wszystkich tych rozwiązaniach się sprawdził. Da się go rozstawić nawet w mocno nierównym terenie (jakieś skałki itp.). Przydaje się możliwość rozłożenia nóg statywu prawie na płasko