Wpis z mikrobloga

@janek_kos: ten przelew awaryjny to tylko na przekroju czy nad twoim balkonem występuje? co to technologia tbw? Jest ok, wszędzie tak się buduje, membrana jest wygodniejsza w użyciu - lżejsza napewno. Dodam jeszcze, że na egzaminie na uprawnienia egzaminator nie chciał mi uznać, że nie spotkałem się z dociążaniem warstwy izolacyjnej dachu. Już nie chciałem go pobudzać nowinkami o kołkowaniu styropianu, bo chciałem zdać ten egzamin.
@Evert: Dzięki MIreczku.

TBW to za guglem "Technologia białej wanny" - generalnie to jest "hydroizolacją bezpowłokową w wylewanej konstrukcji żelbetowej, która ma zagwarantować ochronę konstrukcji przed wilgocią bez stosowania specjalnej warstwy uszczelniające" - generalnie to jest jakiś beton wodoszczelny

Co do przelewu to raczej tylko w przekroju (tak na 80%) bo jak tam byłem to nic nie widziałem.
@janek_kos: a to białą wannę też się stosuje wszędzie - tam gdzie jest wysoki poziom wód, no tam gdzie jest płyta fundamentowa - wtedy zrobić te uszczelnienie to nie jest żaden wydatek, a spokój dla przyszłego użytkownika czy zarządcy
możesz jeszcze zapytać gdzie wypada rura od spustu wody opadowej z dachu - czy gdzieś w mieszkaniu w kominie idzie ten pion czy na korytarzu? Możesz się też zapytać o to czy