Wpis z mikrobloga

Mirabelki, Mirki.
Czy ktoś używa biurka z regulacją wysokości? Możecie coś polecić? Mam 189cm wzrostu i zastanawiam się czy 115cm wysokości będize dla mnie ok? Może jest tu Mirek podobny do mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W zasadzie to szukam samego stelażu, mam kolegę co robi blaty więc dorobi mi taki jaki chce.

#biurko #biuro #meble #programista15k
  • 11
@pawcio: ja mam w biurze, ale ciezko powiedziec na ile jest ustawiona wysokosc bo nie mam ze soba miary. Sprobuj stanac prosto ugiac rece, tak jakbys chcial pisac na klawiaturze w powietrzu i zmierz wysokosc od rak do ziemi.
Mam 189cm wzrostu i zastanawiam się czy 115cm wysokości będize dla mnie ok? Może jest tu Mirek podobny do mnie


@pawcio: Przedramiona powinny być lekko podparte (ale nie uniesione), tak by odciążyć obręcz barkową. Zgodnie z "Atlasem antropometrycznym" wysokość łokciowa wynosi ~0,61 wzrostu (do tego trzeba by dodać grubość podeszwy pod piętą). Każdy człowiek ma inną proporcje ciała, wiec ten wskaźnik jest tylko orientacyjny. Najprostszym sposobem zmierzenia odpowiedniej dla Ciebie wysokości
@pawcio: Ja kupilem z ikea (model idasen bodajrze, nie chwieje sie), sam stelaz i dobralem do tego blat. Natomiast usunalem rynne na kable, bo nie moglem porzadnie operowac nogami po blatem. Brak rynny skompensowalem kątownikami z mrowki i dzieki temu jest stabilnie na 90% w stosunku do tego co bylo. Kompromis ;)
kupilem z ikea (model idasen bodajrze, nie chwieje sie), sam stelaz i dobralem do tego blat


@Warrior: To chyba najtańszy obecnie stelaż biurka siedź-stój oparty na podzespołach Linak (z 10-letnią gwarancją ale bez serwisu pogwarancyjnego). Niestety blaty Idåsen mają wypełnienie typu plaster miodu (co po zamocowaniu do niego uchwytu na monitor może być - problemem).