Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
co poniedziałek analizuje sobie ceny nieruchomości na śląsku
jak zwykle wielkie iks de ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie w ofertach biur nieruchomości, gdzie trzeba z cenami polecieć to the sky, ale że oferty nikt nie chce kupić to nie ważne. Nie zdziwię się jakby jeszcze wnioskowali o ukrycie kiedy dodano na otodom

a pierwsza cena, którą mogłem zarejestrować to max grudzień 2020.
cohontes - #nieruchomosci 
co poniedziałek analizuje sobie ceny nieruchomości na śląs...

źródło: iksde

Pobierz
  • 10
@cohontes: Możesz trochę rozjaśnić te kolumny? Price min / Price max to rozumiem jest to samo ogłoszenie ? Czyli ktoś wystawił w grudniu 2020 mieszkanie za 100k i skrypt sprawdza cenę tego mieszkania dzisiaj kiedy jest np. 250k?
@Pieskor: co tydzień robię zrzut wszystkich ofert na otodom od 2020 grudnia. Oczywiście był dłuższe przerwy jak były zmiany na stronie albo ja nie miałem głowy na poprawę skryptu. Więc szukam ofert, które są dalej aktualne i ich pierwszego wystąpienia w mojej bazie danych, sprawdzam jaka byla wtedy cena jaka jest teraz. Wiec mamy typ oferty / pierwsza zarejestrowana cena tego ogloszenia / aktualna cena / roznica % / roznica kwotowa
co tydzień robię zrzut wszystkich ofert na otodom od 2020 grudnia.


@cohontes: serio wszystkich czy tylko tych które obserwujesz lub tych z jakiegoś obszaru kraju? Jeżeli wszystkich to może chciałoby Ci się w wolnej chwili zapsuscic sqlke która by nam wyciągnęła podaż w czasie i byś to wyplotowal nam ładnie w jednym obrazku?

Byłoby fajne uzupełnienie olxdata bo tam aż tak starych danych nie ma.
@rockip: scrapy-rotating proxies
@markier: wszystkich dla woj śląskiego około 12-13k ofert
@Turysta10: csv wazy około 6mb z jednego dnia, z .csv zrzucam do bazy sql bo tak mi wygodniej
@Pieskor: a coś w tym dziwnego? to akurat te najbardziej odjechane :) często jest tylko +30/40k. Te tutaj to prezentuje głównie pani Justyna z biura nieruchomosci pewnego :D dlatego warto też zobaczyć, że tutaj są same business a nie
cohontes - @rockip: scrapy-rotating proxies 
@markier: wszystkich dla woj śląskiego o...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz