Wpis z mikrobloga

@ploomberg: To cykl azotowy się zamknął pewnie ale biologia jeszcze raczkuje. Sprawdzaj na bieżąco parametry wody, nie przesadzaj z ilością ryb i pokarmu, poczytaj o współczynniku Redfielda.
@wedrowycz: w zeszłym tygodniu badałem no3 i ph4 wyszło kolejno 2 i 0 więc marnie. Chociaż niby pod żwirem leży substrat jbl. Zacząłem podawać makro. Wczoraj wyszło 5 no3 i nadal praktycznie 0 ph4. Zastanawiam się nad zakupem oddzielnie fosforu.
@Kveldulf_Gudvaer: kurde dałem substratu tyle ile producent zalecał. nie nawoziłem nic. zacząłem w 2 miesiącu, tak tylko CO2 z butli 12/24h 1-2 bąbelków na sekundę. Od śr podaję makro. W zeszłym tygodniu NO3 - 2 PO4 - 0. Wczoraj po tygodniu NO3 - 5 PO4 nadal 0 albo niewiele powyżej. Podaję trochę więcej niż producent zalecał, bo strasznie niskie poziomy NO3 i rośliny nie miały pożywki.
@ploomberg: ale pod spodem cos masz ? czy tylko taki zwirek ? Kup moze jakies tabsy nawozace to mzoe jeszcze to uratujesz :P Przy no3/po4 zero bardzo latwo o problemy z glonami. Idealnie jest utrzymywac to na poziomie 20/0.5.
Ja kupuje makro w proszku i daje dwie porcje do jednej porcji wody. Wtedy jest spoko i nie trzeba az tyle lac :P