Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie.
Wynajmuje mieszkanie i moje główne światło to ściemniacz (jak przytrzymam przełącznik od światła zamiast kliknąć, to światło dodatkowo się ściemnia/rozjaśnia). Ten ściemniacz jakoś niedawno przestał działać (jest permanentnie włączony i muszę wykręcać/wkręcać żarówki).
Zgłosiłem to właścicielowi i dostałem od niego odpowiedź, że dowiadywał się i to leży po mojej stronie. No i teraz pytanie, bo ja nie mam pojęcia, czy to po prostu przełącznik, czy coś się dzieje przy elektronice w ścianie czy to po prostu przełącznik. Sam nie chcę tego tykać, no bo wiadomo nie moje i jeszcze do #!$%@? do konca, więc pewnie będzie grany elektryk i nie mam szczerze pojęcia jakie to koszta.

Moje pytanie, czy tego typu usterka serio jest na mnie? #!$%@? mnie to, bo jako że jestem piwniczakiem i świece światłem z przedpokoju, które mi w zupełności wystarcza, to ten ściemniacz był użyty przez rok może z idk z 10-20 razy. Czy może właściciel próbuje zrobić januszowałek

#mieszkanie #patodeweloperka #januszebiznesu
  • 7
  • Odpowiedz
@C233: idź do marketu, kup włącznik za 20ziko i na wyłączonych korkach go wymień
A właścicielowi odejmij od wpłaty 300zł i powiedz że tyle elektryk wzioł - ty wynajmujesz mieszkanie wraz ze sprawną instalacją, więc to po stronie właściciela
  • Odpowiedz
Zgłosiłem to właścicielowi i dostałem od niego odpowiedź, że dowiadywał się i to leży po mojej stronie.


@C233:

Nadto, z treści art. 681 k.c. wynika, iż „do drobnych nakładów, które obciążają najemcę lokalu mieszkalnego, należą w szczególności: drobne naprawy podłóg, drzwi i okien, malowanie ścian, podłóg oraz wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Sam_w_domu: no pewnie tak zrobie, bo i tak ceny za wynajem na moim osiedlu są wyższe o 10-15%, ale #!$%@? mnie to, że wiem, że ja tego nie zepsułem, bo włączałem to dosłownie max 20 razy i to wada fabryczna tego gówna
  • Odpowiedz
@C233: nic na to nie poradzisz. Lepiej to gowno wymienic niz sie prosic i miec na pienku z wlascicielem.

W sumie zawsze mozesz przestac placic i zostac pasozytem ( )
  • Odpowiedz
  • 2
@C233 prosta sprawa, kup zwykły włącznik i na wyłączonych korkach go wymień. każdy powinien sobie z czymś takim poradzić. drodze naprawy leżą po stronie najemcy. YouTube Ci ułatwi sprawę. a jak już się uprzesz że tego nie będziesz robić to zapłać komuś kto to potrafi. wynajmowanie mieszkania to nie wynajmowanie hotelu.
  • Odpowiedz