Wpis z mikrobloga

ja twierdze ze majorek spokojnie moglby jechac pociagiem

Standardowe działania podejmowane przez PKP Intercity, ułatwiające podróż osobom z niepełnosprawnością oraz osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, polegają przede wszystkim na:

wskazaniu połączenia obsługiwanego przez pociąg posiadający odpowiednie udogodnienia;
pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu do/z pociągu;
wskazaniu miejsca w pociągu i pomocy w jego zajęciu;
wniesieniu /wyniesieniu bagażu do 20 kg;
umożliwieniu skorzystania z usług cateringu (o ile jest dostępny w pociągu);
wskazaniu zakresu udogodnień i zasad bezpieczeństwa, pozwalających na sprawne i bezpieczne poruszanie się po pociągu;
informowaniu o położeniu pociągu i stacji docelowej;
pomocy w dostaniu się do komunikacji zastępczej przy planowanej lub awaryjnej zmianie organizacji ruchu pociągów, odwołaniu pociągu (przez komunikację zastępczą należy rozumieć inny pociąg lub autobus).
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/757569

moglby nawet wziac psa przewodnika XD

#kononowicz #patostreamy
  • 5
@twardy_kij: Dokładnie tak samo myślałem że w tych czasach to jest bardzo mało prawdopodobne że osoby takie jak major nie mogli by podróżować pociągami, ale nawet za granicą byłem w wielu krajach i bez znajomości języka byłem w stanie podróżować bez problemów, więc myślę że struś jest po prostu ciajmadą że nie potrafi pójść na dworzec i kupić biletu i pójść na pociąg.
@MecenasMarcinNajman: @Barszczukarp ale to nawet nie o to chodzi, po prostu gdyby traktowali go jak niepelnosprawnego to by mu chociaz konduktor powiedzial kiedy ma wysiasc i na ktory peron potem isc (albo zeby chociaz ten pociag na niego poczekal bo idzie do nich osoba niepelnosprawna XD jakis pracownik kolei moglby z nim isc pokazac ktory to pociag, od czegos maja te krotkofalowki)

po prostu typ mowi ze jest niepelnosprawny (stwierdzona w
@twardy_kij: jeżeli ktoś by podszedł do mnie na dworcu czy peronie i zapytał to czy tamto to bym pomógł tej osobie, i w większości tak robie jeżeli jakaś osoba się pyta o pomoc to im pomagam w miare możliwości więc myślę że gdyby struś poszedł na dworzec i by zapytał jedną czy drugą osobe, potem na peronie lub co to by ludzie mu pomogli ale nawet w pociągach to są komunikaty