Wpis z mikrobloga

#steamdeck
I kolejna gierka skończona na konsolce. Trochę szkoda, że w tym remaku pierwszej mafii przerobili tą finałową scenę, bo to było jedne z najlepszych zakończeń gier w jakie ja grałem i ukończyłem. Ale przynajmniej nie zepsuli i dalej jest mocne.

A jeśli chodzi o samą gierkę, to fajnie to zrobili. Grało mi się przyjemnie i pewnie za parę lat znowu do niej wrócę.
Glacial - #steamdeck
I kolejna gierka skończona na konsolce. Trochę szkoda, że w tym ...

źródło: 337769234_557234409584953_2175000851497447201_n

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Glacial: nie grałem w pierwowzór ale ten remake mnie trochę odrzucił. Wyglada ładnie, ma klimat ale walka mocno mnie irytowała. Np. Strzelnie z Thompsona do typów ktorzy nie zważając na nic dziarsko parli do przodu strzelając aż padli. Thompsona! Giwery co ma pociski na pół cala!… Albo walka z grupami przeciwników których obchodziłem od tylu a oni rzucali we mnie koktajlami molotowa po czy odwracali się plecami by ostrzeliwać moich
  • Odpowiedz
@bibsz: no niestety mechanika w znacznym stopniu pozostała wierna oryginałowi. Kiedyś grało się w to super, ale dzisiaj trochę to wszystko drewniane.

3 razy przeszedłem oryginał kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 0
@bibsz: @missioncritical Ja jako, że jestem słabym graczem padowym, to akurat na rękę mi był ten niski poziom AI przeciwników. A uczciwie się przyznam , że i tak grałem z maksymalną pomocą celowania.
Była jedna misja, czy raczej jeden cel, na który auto aim w ogóle nie działał. To ta misja, gdzie trzeba zestrzelić startujący samolot, niszcząc jego dwa silniki. Podchodziłem do niej z 30 razy, zanim w końcu
  • Odpowiedz
@Glacial: używasz gyro aimingu ? Ja tez sobie nie radzę na padzie z celowaniem ale to jest fantastyczna sprawa. Choć zawsze trzeba to konfigurować ręcznie bo gry siła rzeczy tego nie wspierają natywnie jak np na Nintendo.
  • Odpowiedz
  • 0
@bibsz: Nie, ani razu tego intencjonalnie nie używałem. Jak grałem w Portal, to miałem to od razu uruchomione, ale w ogóle nie rozumiałem jak to działa (nie wiedziałem, że w tej grze gyro się uaktywnia po dotknięciu prawej gałki, albo touch pada) i przez długi czas, myślałem że mam jakaś konsole uszkodzoną, bo celownik mi się trząsł xD. Dopiero po czasie ogarnąłem, że mam gyro włączone i wystarczy dotknąć opuszkiem
  • Odpowiedz