Wpis z mikrobloga

Niekiedy zdarza mi się znaleźć w sytuacji, gdzie muszę spędzać czas wśród ludzi - co prawda na szczęście to zjawisko dość rzadkie, ale od czasu do czasu się zdarza, chociażby na spotkaniach rodzinnych. Często wtedy osoby w moim otoczeniu w pewnym momencie stają się bardzooo rozmowne i dynamiczne i prowadzą intensywne dyskusje, a ja ze swoim #!$%@? pozostaję w ciszy, jedynie przyglądając się temu wszystkiemu. Jest to mocno niezręczne, ehhh.
#przegryw #fobiaspoleczna #depresja
eisil - Niekiedy zdarza mi się znaleźć w sytuacji, gdzie muszę spędzać czas wśród lud...

źródło: a06

Pobierz
  • 6
@eisil: łatwiej jest jak rozmawiają na tematy które znasz, dlatego następnym razem słuchaj o czym rozmawiają, a potem staraj się coś dowiedzieć na te tematy. Zazwyczaj takie rozmowy wyglądają tak że ktoś coś mówi na jakiś temat, a następna osoba coś tam dodaje na dany temat ale zaraz trochę przechodzi na inny ale zbliżony temat.
Staraj się śledzić jak ludzie gadają i jak się wontki rozwijają, z czasem sam cos tam
@eisil: Najbardziej stresogenne są spotkania rodzinne każdy coś gada przy stole a ty siedzisz i nie wiesz co ze sobą zrobić + zadawanie uciążliwych pytań na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Ja przeżyłem takie spotkanie i szczerze alkohol trochę pomógł mi się otworzyć. Byłem zmuszony pić, bo mnie częstowano, a nie wypada odmówić.