Wpis z mikrobloga

#zmianyklimatu #oze #fotowoltaika #ciekawostki #technologia #wodor

Panel słoneczny do produkcji wodoru, opracowany przez belgijski startup o nazwie "The Solhyd Project", jest rozwiązaniem typu all-in-one do produkcji czystego, zielonego wodoru przy użyciu jedynie energii słonecznej i powietrza.

Rozwiązuje on wiele problemów zastępując drogie systemy baterii na dużą skalę o ograniczonej żywotności.

Ale nowe panele słoneczne do produkcji wodoru są szczególnie ekscytujące dla użytkowników domowych, jak również, ponieważ umożliwia zdecentralizowaną produkcję wodoru off grid dla każdego gospodarstwa domowego.

Umożliwiając marzenie o życiu poza siecią.

Wodór może być wydajną alternatywą dla systemów akumulatorowych, ale może być również sprzedawany z zyskiem, ponieważ zielony wodór staje się coraz ważniejszy w dekarbonizacji ciężkiego przemysłu i transportu.

Ale jak działa ten nowy wodorowy panel słoneczny?

Jakie są korzyści w porównaniu z konwencjonalnymi panelami słonecznymi?

O co chodzi z tym przełomem wodorowym?


Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
awres - #zmianyklimatu #oze #fotowoltaika #ciekawostki #technologia #wodor
Panel słon...
  • 2
Ogólnie koncepcja by samemu wytwarzać wodór i wykorzystywać go później do różnych celów jest super(gdy pominiemy ograniczenia). Jednakże myślę, że kwestię opłacalności tego rozwiązania można podsumować fragmentem z tegoż filmu - twierdzą, że 20 paneli, które prezentują, gdy zostaną umieszczone na przeciętnym europejskim dachu jest w stanie wyprodukować 120 do 240 kg wodoru rocznie, co jak twierdzą przekłada się na 4 - 8 kWh rocznie. Dla porównania dorzucę, że tyle energii elektrycznej