Wpis z mikrobloga

#technologia #telefony #serwisgsm #diy
Mirki, czy serwisy GSM świadczą usługi w odzyskiwaniu danych z telefony, w którym nie działa ekran? (nie da się podpiąć do PC bo nie ma debuggingu włączonego, ekran nie działa - zbity, telefon nie obsługuje też przesyłania obrazu przez USB).

Telefon poza powyższym sprawny - ładuje się, dzwoni...

Czy istnieje prosty sposób typu rozwalić telefon i wydobyć "dysk" twardy, który następnie spec by podpiął do innego urządzenia i w taki sposób wydobył dane? Czy to tylko w kąkuterach tak działa?
  • 6
@jatylkonapiwo: a nie łatwiej kupić nowy wyświetlacz? Ewentualnie kup taki sam model i podmień płytę główną na swoją - każdy serwis ci to ogarnie, nawet sam to ogarniesz, wystarczy przepiąć kilka wtyczek.
Czy istnieje prosty sposób typu rozwalić telefon i wydobyć "dysk" twardy, który następnie spec by podpiął do innego urządzenia


@jatylkonapiwo: Nie nazwałbym tego prostym sposobem, ale tak robi się to. Na miejscu serwisanta miałbym zwyczajnie zestaw najpopularniejszych ekranów i sobie podłączył na czas odzyskania danych. Dużo mniej roboty niż wylutowanie pamięci i lutowanie do innej płyty głównej.
Jeśli płyta główna się uruchamia i nie jest to jakiś niepopularny model to większość serwisów świadczy takie usługi, w tym i ja.
@sqbyys: to jakiś budżetowy samsung, codziennie rano dzwoni budzik, więc system pięknie śmiga :D Ekranu naprawiać nie ma sensu, bo wyjdzie drogo, a nowy telefon ma mieć ta osoba za 2 miesiące (teraz jakiś tymczasowy używa), jedynie jej na plikach zależy. Dzięki wielkie, wyślę ją do jakiegoś lokalnego serwisu i niech pyta.

@ZaQ_1 o tym też myślałem, tylko własnie nie wiedziałem czy łatwiej podpiąć ekran czy wyciągnąć dysk ;) Dzięki
@jatylkonapiwo: jak zależy na danych, to chyba te 100-200zł można wydać? Ale wiemy, że tu chodzi o każdy grosz, więc jak na janusza przystało kupisz ekran na allegro, podłączysz, zgrasz dane i zwrotka na smarcie za 0zł.