Wpis z mikrobloga

@deityrain ludzie mu mówili żeby się w to nie pakował bo go wykorzysta i zostawi

nie słuchał, oburzał się że ona go rozumie, że jest inna, że się kochają

teraz jak go wykorzystała i zostawiła to niech cierpi i niech go wyssie do ostatniej złotówki może to go nauczy myślenia głową a nie #!$%@? i może zacznie słuchać się ludzi którym zależy na nim
teraz jak go wykorzystała i zostawiła to niech cierpi i niech go wyssie do ostatniej złotówki może to go nauczy myślenia głową a nie #!$%@? i może zacznie słuchać się ludzi którym zależy na nim


@Sprus: może nie tak ostro, ja tam chłopu źle nie życzę. Szkoda tylko, że nie zmądrzał wtedy, kiedy było trzeba.
@deityrain przez 3 miesiące mieszkalem we Wroclawiu w tym samym bloku co Komenda. niestety Tomeczek chodzi pijany, nafurany i sponsoruje wszystkich meneli pod osiedlową Zabką i ostentacyjnie z nimi pije. kilkanaście lat w puszce zrylo mu beret dokumentnie. myślę, że wielu mieszkańców Wrocławia powie o nim to samo.
@deityrain: Najlepszy dowód na to że polski wymiar resocjalizacji działa jak dziecko z downem.
W skandynawi przestępca idzie do więzienia, uczy się, resocjalizuje, zdobywa zawód, zarabia pieniądze, żeni si, gra na playstation.

W Polsce winny czy niewinny jak wyjdziesz z więzienia stajesz się częścią tego więzienia na zawsze.
Już 10 lat temu słyszałem o tym że dzieciaki co trafiają do poprawczaka wracają jeszcze gorsze.
Oglądając różne rozmowy z byłymi przestępcami wnioski
@Uuroboros: chłopie praca we więzieniu jest przywilejem. Myślisz że gdy przychodzi taki przestępca który jest skazany za zabójstwo to dają mu PlayStation albo tv do celi? XD Większość osadzonych to typowe seby którym głowa służy tylko do jedzenia, a ty chcesz żeby się uczyli albo zdobywali zawód. Więzienie jest karą a nie przedszkolem.
@CzekamNaDnie: właśnie takie myślenie mają sprawujący nad tym pieczę, po co resocjalizować? Odsłuży wyrok a potem do cywila a tam znając tylko więzienne życie znowu w końcu trafi do więzienia. I zamiast mieć profit z podatków czy społecznych korzyści, społeczeństwo całe życie będzie utrzymywać patusa za kratami.
@Uuroboros: przecież ci napisałem że większość osób osadzonych to patusy a głowa im służy tylko do jedzenia. Już to widzę jak Seba czy Mati siedzi z nosem w książkach naukowych xD i nawet jeżeli ty chcesz ich resocjalizować to oni tego nie chcą, i co im zrobisz xD
@deityrain 4500 x12 x 18 lat = 972000 zł przez 18 lat. nie zbiednieje, w końcu to jego dziecko, a 12 baniek jeszcze ma. Odrębna sprawa to te pomówienia o przemoc. tego nie powinien jej puścić płazem.
@deityrain a i jeszcze oczywiście co rok dwa lata powinien zakładać sprawę o obniżenie alimentów, tak aby Pani musiała zbierać dowody że wydaje kasę na jego dziecko i pokazywać je sądowi.