Wpis z mikrobloga

Co myślicie o obecnej sytuacji na rynku nowych samochodow osobowych? Od jakiegoś czasu rozglądam sie za nowym samochodem i będąc w vagu czy hyundaiu/kii sprzedawcy straszą, że powoli limity na rok 2023 produkcji są wyczerpane i żeby zamawiać już teraz bo inaczej dopiero 24 rok.
Serio jest taki dramat, czy to po prostu straszaki na klienta żeby sie zdecydował, bo wyniki sprzedaży są koszmarnie niskie z powodu ogromnych powyżek cen, kiepskiej dostepności i nagonki na ekolgię? Cięzko mi sobie wyobrazić zeby popyt był ogromny przy tak szalejącej inflacji. Na ten moment też cięzko ugrać jakis sensowny rabat poza 2-3%.
Jest szansa, ze to wszystko jebnie do tego stopnia, ze pod koniec roku rabaty na poziomie 10% będą normą z powodu braku popytu żeby tylko uratować rok finansowy?

#motoryzacja #samochody
  • 12
@Trinmix: teraz 12 miesięcy to jest standardowy czas oczekiwania. Zamówiłem ostatnio Peugeota, tam mieli w lutym czasy oczekiwania na poziomie 6 miesięcy, teraz już 7-9.
@Trinmix: Mam i zachwalam Hyundaia i30N, ale to co się w Kia/Hyundaiu odwala przechodzi ludzkie pojecie. Mój zaprzyjaźniony sprzedawca mi tłumaczyć jakie patologie są, że np i20N mają ograniczoną produkcję, więc większość jej jedzie do Niemiec. To samo kia z automatami, które poszł na rynek niemiecki.

Fajne te auta ale kupowanie nowego to obecnie dramat.
@Rogi_: Mi na octavie dawali 3-9 miesiecy, co tak dlugo tam zajmuje? W audi koleś mi dawał 1.5 miesiąca na A4 z rabatem 12%, ale to po prostu wyprzedaż bo wchodzi nowa generacja.
@eugeniusz_geniusz czyli nadal popyt przewyższa podaż? ciekawe bo gdziekolwiek nie poszedlem to zawsze było coś od ręki.
@cwlmod jak gadałem w hyundaiu to Tuscona miałbym na Maj/Czerwiec. Podobno Huyndai w Czechach jest składany i od zamowienia do przyjazdu
@Trinmix: myślę, że trochę ściemniają. Sytuacja dzisiaj jest o niebo lepsza niż rok temu, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy zażegnamy na dobre kryzys z półprzewodnikami. Ceny wywaliło w kosmos, a pensje ludzi leżą - popyt też nie powinien być szałowy. Jakbym miał wróżyć z fusów to obstawiam, że jeszcze w tym roku wrócimy do normalnej sytuacji w której sprzedawcy bardziej zależy na kliencie, niż klientowi na aucie.
@Trinmix: pewnie jakieś wybujałe wyposażenie. Nie wnikałem, bo to nie dla mnie. Ale na pozostałe też długo czekaliśmy. VW sam jest sobie winny przez tysiąc opcji w konfiguratorze.
@majk_emigrant: No właśnie moja kryształowa kula mówi tak samo, ale brak mi wiedzy dlatego pytam na forum.

@Rogi_ słyszałem ze w skodzie teraz jest brak kamery cofania i jak się z niej zrezygnuje to przyspiesza. Podobnie wcześniej było z cantonem. Jak ktoś skonfigurowal lepsze audio to potrafił właśnie rok czekać
@Trinmix

Mi na octavie dawali 3-9 miesiecy, co tak dlugo tam zajmuje?


Też rozglądam się za nowym autem i jak przy okazji spytałem się o Octavie, to powiedzieli mi że czas oczekiwania to ok 12 miesięcy, głównie ze względu na to, że to auto flotowe.
Tak w ogóle co salon to podaje diametralnie inny czas oczekiwania.