Wpis z mikrobloga

Nie polecam kupować żadnego TV na #allegro #oszukuja #wykopefekt #prawokonsumenckie

Na początku lutego kupiłem na platformie Allegro TV 55 cali. (od oficjalnego sklepu Allegro, nie od żadnego Janusza biznesu – och jak się pomyliłem).

Niestety po miesiącu na ekranie pojawiły się czarne i kolorowe paski – coś z matrycą. Napisałem reklamację, spoko spoko, nie ma sprawy wymienimy lub oddamy kase, już wysyłamy kuriera po stary TV.

Niestety, nie miałem już oryginalnego opakowania (nie ma obowiązku jego trzymania), TV został jednak zapakowany najlepiej jak się da.
I co dalej? Oczywiście przewoźnik sobie telewizorem rymnął o ziemię, a w Allegro otwarli kolejnego szampana i pora na CSa.

Uszkodził się? A To masz problem. Nic nie uznajemy. Nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan zrobisz?

Olewka tematu totalnie, mimo iż zgodnie z prawem Konsument odpowiada za przesyłkę jedynie w sytuacji, gdy samodzielnie wybierze sposób dostarczenia inny niż oferowany przez sprzedawcę. Skoro kurier był Allegro, to oni powinni reklamować to sobie.

Moim zdaniem dostarczyłem dowody zdjęciowe że TV był uszkodzony. Wracał do allegro w zasadzie w celu zmielenia, takich rzeczy nikt nie naprawia. Ale znaleźli sobie super furtkę żeby nie uznać reklamacji.

Tak więc ostrzegam Was przed zakupem jakiegokolwiek TV lub AGD na tej platformie – w przypadku reklamacji jest bardzo duże prawdopodobieństwo że coś się uszkodzi i macie kaskę w błoto. (Telewizory nawet w oryginalnym opakowaniu często nie potrafią przeżyć wysyłki)

Niby oficjalny sklep Allegro, a czysta Januszerka. Podejrzewam że nawet czasami nielubiany Amazon nie bawiłby się w takie zagrania.

Jeśli ktoś z wykopowiczów jest w stanie doradzić w temacie od strony prawnej, będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • 8
(Telewizory nawet w oryginalnym opakowaniu często nie potrafią przeżyć wysyłki)


@korkyx: masz na ten temat jakieś opracowanie? Pracujesz w jakiejś firmie kurierskiej, czy może po prostu często w ten sposób kupujesz i sprzedajesz telewizory?
@patrolez: Wystarczy zobaczyć komentarze w aukcjach z telewizorami, często ludzie wrzucają tam zdjęcia w jakim stanie przyszły do nich oryginalnie zapakowane nowe egzemplarze + kilka takich przypadków wśród znajomych.
@Dziki_czoug: miałem wrażenie że w przypadku sporu z zewnętrznym sprzedającym to allegro gra po stronie konsumenta, ale jeśli jest spór z ich sprzedawca to nagle nie są pomocni wcale. Czyli gnoic innych sprzedających ale my jesteśmy święci