Wpis z mikrobloga

Pomóżcie. Szukam auta w kombi lub Crossover/SUV z silnikiem benzynowym który lubi LPG. Budżet: 50 000 zł. Coś nie starszego niż 10 lat najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepiej polećcie coś z własnego doświadczenia.
#motoryzacja
  • 22
@piterek: xD Dodaj jeszcze kilka wymagań, bo za łatwo nam będzie.

Jeśli koniecznie do LPG to coś starszego tylko z MPI (IMHO montaż LPG do auta z bezpośrednim wtryskiem jest bez sensu: za duża inwestycja, za małe oszczędności). Ja bym szukał Mercedesa S204 albo S211 1.8 kompressor ew. jakieś Volvo V70 (manual i MPI). Albo wspomniana Dacia.

Z młodszych to może coś z USA z MPI się znajdzie, ale 50kzł to
@piterek: dobra, masz jeszcze Megane/Laguna TCe, Mondeo MR2007, Astra/Insignia 1.4T/1.6T, coś tam z Hyundaia się znajdzie, ale to bardziej 2010+ niż 2013.
@piterek: jest niska w porównaniu do BMW i Audi ale nie normalnych aut. Niczym się nie wyróżnia. Na papierze Toyota wychodzi lepiej bo oni mieli politykę prawie zero rabatową w trakcie gdy na Focusa mogłeś dostać >10% z buta do produkcji. To wiadomo że zaczynasz z 10% utratą wartości do ceny katalogowej

Na dodatek Mazda i Toyota po prostu są droższe o wiele tysięcy (nawet 20 przy kompaktach) względem KIA/Hyundai/Skoda. Płacisz
@piterek: Dacia jest wykonana budżetowo i to widać.
Części dodatków nie ma nawet w opcji.
Silnik mocą nie grzeszy.
Jednocześnie to tanie w zakupie, tanie w utrzymaniu auto.
Będzie też stosunkowo świeże rocznikowo.
Raczej nie jest to target handlarzy więc łatwiej o coś z pewnego źródła.
W rodzinie mam 2 sztuki - tanio jeździ, nie pasuje się.
@piterek: a co ma sie psuć w nowym aucie? xD To nie fiat 126p. Oprócz kilku konkretnych przypadków (nowa platforma mqb początek produkcji, covidowy Ford Focus, skrzynie automatyczne Forda, niektóre diesle itd) to nic się nie powinno psuć

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-mazda-6-skypassion-2-0-165-km-salon-polska-91000-km-bezwypadkowa-ID6FnLIz.html
Niezłe ceny, 90k z manualem, jak zaznaczysz pochodzenie Polska. (jak sprowadzane to bite, wiadomo)
Nie wiem czy to auto dla gościa co chce oszczędzać na paliwie. Ubezpieczenie sensowne pewnie 3500-4000zł

Właśnie doczytałem
@piterek: pamiętaj że wszystko jest na gwarancji a na forach piszą tylko ludzie z problemami, reszta siedzi cicho. U mnie nic z cewkami się nie dzieje.

Największym problemem tego auta jest automat który szybko zużywa sprzęgła w korkach bo on jest wykluczony z przedłużonej gwarancji

Silnik jest niesamowicie ekonomiczny a przy tym nieźle rozpędza auto, najlepiej to widać w zakresie 50-140km/h