Wpis z mikrobloga

Mirki jakie kombi /większy hatchback w budżecie do 30k? Z wymagań to bezproblemowa współpraca z LPG i żeby dało się znaleźć egzemplarz z automatyczną klimatyzacją i grzanymi dupami. I żeby nie było to E39 ( ͡° ͜ʖ ͡°) #samochody #motoryzacja
  • 16
@Dejwi996: jeden pies. Jeśli wystarczy Ci HB to bierzesz Megane. Pali mniej. Przyspieszenie odczuwalnie lepsze. Potrzebujesz większego to bierzesz lagunę. No ale kosztem ekonomii i osiągów.

Blacharsko jeśli nie był robiony to bajka.
@------: na otomoto są tylko 2 meganki kombi z 2.0T i srogo poza budżetem laguny też są 2 i poza budżetem ale jeszcze akceptowalnie masakra co się dzieje na rynku aut używanych
@Dejwi996: parę jest tych lagun: https://www.otomoto.pl/osobowe/renault/laguna/seg-combi?search%5Bfilter_enum_generation%5D=gen-iii-2007&search%5Bfilter_enum_fuel_type%5D%5B0%5D=petrol&search%5Bfilter_enum_fuel_type%5D%5B1%5D=petrol-lpg&search%5Bfilter_float_engine_capacity%3Afrom%5D=1998&search%5Bfilter_float_price%3Ato%5D=30000&search%5Border%5D=created_at_first%3Adesc&search%5Badvanced_search_expanded%5D=true.

Możesz też popatrzeć na lagunę 2 po lifcie z tym samym silnikiem - również bardzo udane autko wbrew powszechnej opinii. Warunkiem jest właśnie ten polift.

Co do blacharki - jak nie były bite to nie mają praktycznie prawa rdzewieć, wiem tylko, że w II mocowanie amortyzatorów potrafiło mocno przegnić.
@polzwed: z tego co się orientuję to automaty w lagunie zamulają więc w grę wchodzi grę tylko manual i wtedy wybór ogranicza się do 2 egzemplarzy, II odpada ze względu na wiek. Nie chciałbym kupować starszego samochodu niż mam obecnie
@Dejwi996: a no to prawda, automat pracuje bardzo flegmatycznie.
Generalnie wydaje mi się, że w HB/Kombi LIII były tylko automaty w 2.0t - manuale pojawiały się tylko w coupe, no ale tutaj nie jestem w 100% pewny.

Jednak mimo wszystko nie skreślałbym tego automatu - jego niezawodność jest na bardzo wysokim poziomie, zaś sam silnik rekompensuje flegmatyczność skrzyni.
@polzwed: 2.0t 204km GT to manual. Laguny generalnie słabo sa wyciszone, a druga rzecz to wiek uszczelek też robi swoje. Do tego kiepskie audio to tak z minusów. L3 generalnie jest wg mnie gorszej jakości, niż L2 polift, komfort też na minus.
@Dejwi996: z "większych hatchbacków" tj w okolicach 4,5metra masz jeszcze Lancie Delte ew. Bravo i Mitsu Lancera. Są spoko do gazu. Mam tą pierwszą, po 4latach i ponad 100k km szczerze polecam, wbrew stereotypom bardzo trwałe i tanie w utrzymaniu auto,jedynie design nie każdemu się spodoba;) Ale dzięki tymże stereotypom można bez problemu znaleźć dobrze wyposażony i niezajeżdzony egzemplarz;)
@prezeees: nie wiem jak w zwykłej wersji, ale l3 ma też bose edition - tam już audio moim zdaniem jest przyzwoite.
Co do wyciszenia l3 - w tym segmencie szału nie ma, ale przy 140km/h nadal można normalnie rozmawiać bez krzyczenia - dla mnie spoko