Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #zdrowie czy ze mna jest coś nie tak czy to normalne, a ja mam inne wyobrażenia. Otoz pracuje 10h dziennie, trochę stoję trochę siedzę, powiedzmy pół na pół, żadnego dźwigania, wydaje się, że lekka praca. Nie mam żony ani dzieci więc po pracy żadnych zajęć, a i tak jak wracam do domu to jestem mega zmęczony, żeby coś zrobić w domu typu jedzenie czy ogarnąć w kuchni to to jest walka ze samym sobą. Cały czas krąży myśl po głowie "Mirek połóż się chociaż na chwilkę, odpocznij sobie"
Czasami bywa tak, że się rano budzę i jestem bardziej zmęczony niż przed położeniem się spać.
To się nazywa życie dorosłego człowieka czy z moim zdrowiem jest coś nie tak?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@BIGos11 się właśnie zastanawiam czy jakbym zmienił pracę na 8h to czy by coś to zmieniło. Poprostu dobija mnie to, że jak już się w domu wszystko ogarnie na spokojnie (bo przecież w domu po pracy nie będę #!$%@? jak głupi). To zostają 2-3h do spania :/
  • Odpowiedz
@MPWKZB: jakiś nieuświadomiony stresor, może potrzebny detoks organizmu? Łatwo sprawdzić jaki masz syf w organizmie, zrób sobie post na wodzie przez pół dnia/jeden dzień, jak Cię będzie głowa i ciało boleć to znaczy, że trochę syfu jest
  • Odpowiedz
  • 0
@------ wstaje o piątej, taki mam wyrobiony rytm dobowy, że nawet w wolne dni tak wstaje, a nawet wcześniej. W tygodniu jak się przebudze np. o 4 to pojawia się myśl "o zajebiście, jeszcze godzina spania" i zaraz zasypiam, a np. dzisiaj obudziłem się po 3(!) i już nie mogłem zasnąć, ( towarzyszące myśli to "wstawaj, szkoda marnować wolnego dnia na lezenie")
  • Odpowiedz
@MPWKZB: trochę jesteś Ok a trochę nie. Nie ma nic złego w tym ze chcesz odpocząć po pracy, praca czesto wymaga wielogodzinnego skupienie, stoisz, chodzisz i myslisz o niej. Pytanie na ile to zdrowe zmęczenie a na ile jakieś początki depresji czy coś. Może wprowadzić jakiś rutynowy ruch, ćwiczenia? Postawić sobie cele, dziś po pracy zrobię to i to. Sprzatne lazienke i umyje podłogi. Trochę więcej mobilizacji.

Albo i nie,
  • Odpowiedz