Wpis z mikrobloga

Mirki, padł mi port HDMI w moim starym GTX 970 (Asus Z170 PRO GAMING), poszukuję jakiejś używanej karty graficznej tak do 500zł, która byłaby wydajnościowo lepsza od starej 970, ale też żeby reszta podzespołów nie była wąskim gardłem. Czy może mi ktoś doradzić czego szukać? Widzę, że używane 1060 6gb latają po 400-500zł, nada się?
Płyta główna to Asus Z170 PRO GAMING, CPU: Intel i5 6600k Skylake, zasilacz (nie z czarnej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) 630W thermaltake
Pomocy, proszę!
#gpu #gtx970 #gtx1060 #komputery #pc #pcmasterrace #kartagraficzna
  • 9
@Razr: no dużego wyboru nie masz, 1060gb tylko, do 1660/1660super/1660ti to już trochę byś musiał dopłacić ale z drugiej strony można wyrwać z gwarancją

jest jeszcze 5700xt jak się nie boisz amd ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to też trzeba by było dopłacić.

Wszystkie twój zasilacz udźwignie
@Razr: Jedyna rozsądna opcja w tym budżecie to GTX 1660 Super za ~600zł (30% mocniejsza od 1060, tak samo wydajna jak 1070), szczególnie jeśli znajdziesz taką jeszcze na gwarancji producenta np. rok, pół roku (sprzedający musi dołączyć dowód zakupu, jeśli pisze, że "znajdzie", to go nie ma).

1070 to karta która jest z 2016 roku, staruszek już. Wciąż fajna, jeśli ktoś ją miał od nowości i dalej działa.
Ale kupowanie takiego
@Razr: no 1070 jest dobrą kartą ale kupisz bardzo starą karta i kto wie ile jeszcze wytrzyma, 1660super idzie kupić kilkumiesięczne z gwarancją, takich kart nie ma się co bać raczej.

Jak trafi do ciebie pokoparkowa to też nie jest nic złego, ludzie demonizują te pokoparkowe ale one nie są wcale złe jeśli były trzymane w dobrym stanie.
@Razr: masz kartę graficzną zintegrowaną na płycie - czemu tam nie podepniesz hdmi? Będzie co prawda wydawało się że "obraz generowany przez intela" - ale gdy masz w systemie nvidie zainstalowaną, oraz intela - nic nie stoi na przeszkodzie by tak tego używać - i tak będzie uzywana nvidia do wszystkiego obliczeniego, a którym portem obraz wychodzi - nie ma w dzisiejszych czasach praktycznego wpływu na wydajność
@hrumque tak tez starałem się używać do tej pory, ale choćby przy jakichkolwiek grach (np FIFA) obraz jest zauważalnie mniej płynny i całość chodzi mocno przeciętnie. Gdy podepnę się pod TV przez display port w karcie różnica jest kolosalna.
Czy gdzieś powinienem ustawić, że gra powinna być obsługiwana przez kartę graficzną a obraz tylko przekazywany przez płytę czy powinno to działać z automatu? Dzięki!
@Razr: teoretycznie - z automatu, aczkolwiek można to ustawiać, w windowsie 10 to jest w ustawieniach zaawansowanych:
Ustawienia > wyświetlacz, na samym dole "Ustawienia grafiki" - pojawia się lista, i można dodawać z listy i ręcznie aplikacje, i dla każdej z nich wybierać tryb "oszczędzanie energii" (intel) lub "wydajność" (nvidia) .

Teoretycznie jest z automatu dla każdej aplikacji "automatycznie" - ale nie zawsze ten automat dobrze wybiera ;) Ja np. lubię