Wpis z mikrobloga

@Caracas: lol. Za 130-150 można mieć scalę w kombi na wypasie z wieloma dodatkowymi opcjami. A te samochody nawet koło siebie nie stały. Parę klas wyżej
Haha a potem idioci będą się dziwić, że nic im się nie sprzedaje


@cwlmod: Ale alternatywy nie ma. Po prostu skończyła się era tanich samochodów dla przeciętnych ludzi. Teraz tylko klasa premium sobie rośnie i peugeot chyba chciał coś z tego uszczknąć dla siebie. Tyle, że samo wywindowanie cenników w kosmos nie wystarczy żeby plan się ziścił.
@majk_emigrant: No właśnie jest w postaci niemiaszków. Tipo to gówno samochód i absolutnie nie dorasta do pięt golfowi, hyundaiowy, fordowi itd.

Pug to pięknie przegiął pałę. Teraz np pug 508 jest dostępny albo ze zbyt słabymi silnikami 130 koni albo 225 konna hybrydą. Dość powiedzieć, że w cenie tej hybrydy to można dość podobne audi/bmw po rabacie kupić. W dodatku ta hybryda jest do dupy więc już w ogóle lipa
@majk_emigrant: oczywiście że jest alternatywa, za 105k dostajesz fajnego Ceeda, dużo bardziej masywnego z wielowahaczem i porządnym silnikiem i wnętrzem o dekadę wyprzedzającym Tipo, a do tego lepsza gwarancja xD. Żeby kupić teraz Tipo za 100k to trzeba być cymbałem. To auto było projektowane pod cenę 42k na taxi, w 2017r jak czegoś szukałem to po tyle były gotowe wyprodukowane w kolorze białym 95hp

Stellantis świruje, robi auta dla ludu (bo
Tipo to gówno samochód i absolutnie nie dorasta do pięt golfowi, hyundaiowy, fordowi itd.


@cwlmod: ale to nie jest ta sama półka przecież. Ani jakościowa, ani cenowa. To, że zarówno golf jak i tipo może kosztować 115k nic nie znaczy do póki nie porówna się egzemplarzy z porównywalnym wyposażeniem.
@majk_emigrant: No, tipo ma jeszcze gorsze wyposażenie bo nawet full opcja w tym gracie to jest podstawowe wyposażenie w innej marce xD (np KIA Ceed M vs Tipo full, pomijając różnice że Tipo to segment B a Ceed to segment C) Tego parcha nie da się w żaden sposób obronić. Jest poza rozważaniami zdolnego do myślenia człowieka
nawet full opcja w tym gracie to jest podstawowe wyposażenie w innej marce xD


@dzem_z_rzodkiewki: na tym polega(ło) bycie budżetową marką, jaką jest (był) fiat. Podstawowe wyposażenie, proste rozwiązania, niska cena. Nie chce mi się porównywać, ale podejrzewam że Tipo za 115k będzie miało więcej bajerów niż Golf czy Ceed w tej cenie, a już z całą pewnością ani golf ani ceed nie są w stanie zjechać tak nisko z wyposażeniem
@majk_emigrant: no właśnie nie, nawet jak znajdziesz jakiś dodatek to po drugiej stronie (np Ceed M) znajdzie sie inny. Cały śmiech jest w tym że praktycznie w Tipo nie dostajesz nic więcej. Tipo wagowo jest segmentem B+ i można śmiało porównywać to wnętrze i jakość prowadzenia z Dacia Sandero (gdzie wychodzi na to że wyrzucasz z 25k-35k w piach)
Na początku produkcji tipo 1.4 mpi kosztował nawet taniej niż segment B
1. nienawiść do Niemców bo kiedyś miałem kupionego wadliwego i bitego Golfa 1.4tsi z niemiec od Mirka handlarza


@dzem_z_rzodkiewki:

Nienawiść do nudnej jak flaki z olejem stylistyki jak już. Ale to tam chooj. Wiesz jak jest z awaryjnością elektroniki w nowych Scodach, Seatach i Volkswagenach?

A Hyundai / Kia to chyba najrozsądniejszy wybór obecnie ale też zaczynają podnosić ceny.
@Arluk: każdy normalny wiedział po recenzjach ze to sie yebie, poprawili już wiązke kabli w Octavii. W tej chwili jak kupujesz to pierwsze usterki nowej gamy zostały przyszpachlowane. Przy cenie 100k nie ma chyba nic ładnego, wszystko wyglada średnio

Akurat jeżdżę KIA to mam obraz tego: nie jest najrozsądniejszym wyborem, bo dostajesz 7DCT na suchych sprzęgłach nawet przy 204KM (proceed), ta skrzynia poszarpuje już przy przebiegu 40kkm a w VAGu sobie
@r5678 ale wiesz że między 150 a 115 jest 35 tys różnicy, a więc 35/115 to niecałe 30 procent?? to równie Dobrze mogę ci powiedzieć że za 200 masz inne auto w full wypasie lepsze od skody scali