Wpis z mikrobloga

#holandia #zdrowie #niderlandy

Hejka, czy ktoś przebywający w Holandii i mający doświadczenie z tamtejszą opieką zdrowotną chciałby tutaj doradzić, w jakiej firmie wziąć podstawową opiekę? Firma, w której mam pracować chce około 140 euro miesięcznie, a wiem, że wiele firm oferuje za ponad 10 euro mniej. Wiem, że to w sumie nie jest duża różnica i najwyżej się zgodzę na ofertę firmy, ale im dłużej przeglądam te wszystkie strony, tym mniej jestem pewna, które są bardziej wiarygodne. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby w razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych nie bujać się z nie wiadomo jakimi problemami, tylko zwyczajnie skorzystać z leczenia bez obaw. Fajnie, jeśli będzie też opcja leczenia w Polsce (w czasie ewentualnego urlopu). Z jakiej firmy korzystacie i czy jesteście zadowoleni? Każda opinia mi się przyda i za każdą dizękuję! ()
  • 5
@GruszkaZembuszka: co masz na myśli przez "nie do końca idą ze sobą w parze"? Wiem, że to dwie różne rzeczy, dlatego szukam czegoś z polecenia, bo głupio płacić za ubezpieczenie firmie, która nie ma kontraktu z żadną placówką zdrowotną w mojej okolicy xD Dzięki za opcję, poczytam sobie :D
@GruszkaZembuszka: a, to to wiem xD To już kwestia lekarza i dobrych argumentów "proszę pani, od dwóch tygodni jem paracetamol na śniadanie, obiad i kolację zamiast posiłków, potrzebuję czegoś innego" xD Bardziej boję się sytuacji, że pójdę do lekarza, a ubezpieczalnia każe mi zapłacić, bo ten lekarz nie ma z nimi kontraktu/ akurat ta dolegliwość nie jest w pakiecie / wymyśl dowolny inny argument, dla którego mieliby nie uwzględnić leczenia pod
Bardziej boję się sytuacji, że pójdę do lekarza, a ubezpieczalnia każe mi zapłacić, bo ten lekarz nie ma z nimi kontraktu


@Krolowa_Nauk: Do lekarza swojego "rodzinnego" musisz się zapisać, przy zapisywaniu podajesz swój nr. ubezpieczenia, więc to nie jest tak, że pójdziesz sobie do jakiegoś losowego. Jak się nie zapiszesz to bez cieżko się dostać i otrzymać jakąś sensowną pomoc. Wysokość Eigen risico (kosztów własnych) sobie ustalasz przy wyborze pakietu ubezpieczenia