Wpis z mikrobloga

@kidi1: ten od tonu wydaje sie nie byc #!$%@? wiec moge go ukrasc bo go i tak nie uzywam tylko pytanie co wstawić w jego miejsce czy nic bedzie ok bo moge sprobować wlutować ten od tonu w miejsce volume tak jak było 1:1 ale co i dlaczego jest połączone tak a nie inaczej to juz wykracza poza moje mozliwosci intelektualne, dzisiaj juz przedłużyłem kabel do jacka i wyłamałem sobie zęba
  • Odpowiedz
@Anawa73: poprawka, przy tone jest napisane B albo D 500KOhm a przy volume nie wiem bo jest #!$%@? cyną, pytanko. czy ta zasada jest absolutnie uniwersalna? czy tak samo będzie nawet na jakimś defilu asterze najtanszym cortcie itd? nie ukrywam ze chodzi mi po głowie kradzież tego potencjometru z defila astera
  • Odpowiedz
@opiateterrorist: Czyli jest B. Istnieją oznaczenia A (logarytmiczny), B (liniowy), C (wykładniczy) i M+N (do regulacji balansu). Natomiast w minionych czasach były odstępstwa od tej normy. Polski Telpod pod literą A produkował potencjometry liniowe, a pod B logarytmiczne, więc w Defilu oznaczenia będą na odwrót :)
  • Odpowiedz