Wpis z mikrobloga

Wiem że płacenie telefonem to jest już dosyć stara funkcja,ale zdecydowanie jak dla mnie jest to najlepsze udogodnienie jakie wymyślono kiedykolwiek w smartfonach xD

Jak dla mnie piękne czasy ze już nie trzeba nosić przy dupie portfela tylko karta i dokumenty mogą być wgrane w smartfona

Dużo razy słyszę argument - co jak zgubię telefon?
To zablokuje go sobie wtedy zdalnie z domu i pójdzie najwyżej na części, wy gubiąc portfel musicie pogodzić się ze strata kasy i blokować dokumenty w urzędach xD

Wiem że gotówką to wolność i zgadzam się że powinna zostać ale dziwię się ludzia że chcą ją płacić w sklepach, dla mnie jest już to ultra niewygodne

#iphone #apple #pieniadze #android #xiaomi #samsung #polska
Pobierz
źródło: 6B84A735-9BA4-4FBA-A7EA-20A7F067BDA2

Czym zazwyczaj płacisz?

  • Pieniędzmi 10.2% (76)
  • Karta 29.9% (222)
  • Smartfonem 54.1% (402)
  • Smartwatchem 5.8% (43)

Oddanych głosów: 743

  • 24
@Herato: jest super wygodne i sam niestety nadużywam tej funkcji. Wiem, ze to jedynie aspekt psychologiczny, ale tak się łatwiej wydaje pieniądze. Jak miałem gotówkę to nie chciało mi się rozmieniać 100zl na drobne, bo miałem ochotę na batona za 2zl. Teraz tu 2zl, tam 5zl tutaj 1.5zl do tego śledzony każdy ruch. Po akcjach blokady kont w Kanadzie wypłaciłem polowe pieniędzy i trzymam w przyszłościowej skarpecie.
@Herato: Ja gotówy używam tylko tam gdzie nie można karta i tam gdzie wiem, że tną w #!$%@?, ale za płacenie papierem dostaje zniżki/zaprzyjaźniony usługodawca.
@Herato: płacę telefonem, ale kopię zapasową w postaci karty mam zawsze ze sobą, ostatnio uratowało mi to dupę, bo padł mi (nie, że się rozładował, tylko się #!$%@?ł) telefon 300 km od domu xD poleciałem do elektromarketu i kupiłem nowy dzięki karcie, w sumie nie wiem jak inaczej mógłbym to ogarnąć, bo nie miałem gotówki.