Wpis z mikrobloga

@MatiJas1231: tak, Radeon 6600XT będzie spoko.
Można nawet zaryzykować z jakimś Intel ARC A750 jeśli lubisz ryzyko.
No ale generalnie po piersze wymieniłbym procesor - 5600G na 5600 bez G :-) Wydajność proca jest kluczowa w FHD, a popyt na 5600g nie ustaje.
3060ti/3070 powinno być ok


@Szala: nie wiem co się będzie działo w przyszłości ale generalnie myślę, ze trochę przesada jak na FHD 60 klatek...

@MatiJas1231
Tak jak kolega wyżej napisał radeon RX6600, 6600 XT wystarczy do FHD 60 klatek. Wpisz sobie karta X fps in games. No chyba, że to rzeczywiście z zapasem ma być karta.
jak nie zależy Ci na technologiach nvidii + nie jesteś miłośnikiem ray tracingu to rx 6600xt wydaje się najrozsądniejszym wyborem cena/wydajność.

jak zależy to 3060ti bym proponował (lub jak znajdziesz coś w promocji to wiadomo -> wyższa cyfra = lepiej)
@MatiJas1231:
@Szala: wydaje mi się, ze on już ma tego 5600g kupionego i po czasie postanowił grafę dokupić. chociaż widywałem ludzi którzy dopiero kupując kompa wsadzali G do dedykowanej grafy, wiec w sumie cholera wie
5600G i teraz zacząłem szukać grafiki.


@MatiJas1231: rozumiem. Po prostu tu miałem na myśli, że różnica w cenie między 5600G, a 5600 jest minimalna. A w wydajności istotna, więc warto ( ͡ ͜ʖ ͡)

Czyli: jak już będziesz miał grafikę to nawet jeśli nie masz kasy to wystawiasz swojego 5600G za 5-6 stówek na jakimś olx. Jak się przytrafi kupiec to szybko zamawiasz 5600 zanim
@majk3l plus będzie miał jakiś tam wzrost z pcie 3 vs 4 bo AMD dało 8 linii w rx6600xt (0-5% zależnie od gry)

chociaż w sumie zależy jaką ma płytę
Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi :). Zastanowię się nad wymianą procka (ale raczej wolałbym go zostawić, mam złe wspomnienia z prockami bez integry). Widzę, że więcej osób poleca od FHD 6600 / 6600XT, będę się za nim rozglądał, chyba, że na promocji trafi się 3060ti.