Wpis z mikrobloga

@kikiton: Nie chcę krakać, ale ile razy miałem taką sytuację, to okazywało się, że inpost popsuł paczkę i trwała korespondencja miedzy nimi a nadawcą - i stąd taka zwłoka.
@kikiton:
InPost obsługuje wyłącznie przesyłki krajowe (czyli nadane i doręczane na terenie kraju). W przypadku Aliexpress, Chińczyk wysyła towar do pośrednika (zazwyczaj zbiorowo), a ten nadaje potem przesyłki w Polsce.
@pcela: jako dobrze zorientowany może wiesz na jakiej zasadzie czasami paczki z Chin które mają trafić do paczkomatu lądują na poczcie polskiej jako przesyłka rejestrowana? Gdzie to jest tak sortowane że trafiają nie do inpostu?
@pcela: Okazało się że jest awaria paczkomatu docelowego, i dopiero dziś znaleźli miejsce w paczkomacie w pobliżu, 21;15 paczka trafiła do paczkomatu ale 800m dalej. Nie wiem jak się przygotować do tej wyprawy, nigdy tak daleko nie wychodziłem z domu (σ ͜ʖσ)
@Ramone:
Jak pisałem wyżej, Inpost świadczy wyłącznie usługi krajowe, czyli paczka musi być nadana w Polsce. Jak Chińczyk zamiast do swojego pośrednika wyśle paczkę na adres paczkomatu, to przesyłka trafi do rąk Poczty Polskiej, która nie będzie w stanie doręczyć takiej przesyłki.
Błąd może być też po stronie pośrednika, poza Inpostem, przesyłkami krajowymi są Pocztex (nr przesyłki zaczyna się od PX...(litera "X")), Kurier48 (nr zaczyna się od 00X59007738...(X- cyrfa 1 do