Wpis z mikrobloga

Kończę w tym roku studia licencjackie na #uek w #krakow mam zamiar iść na magisterkę do #poznan na #uep Moje pytanie brzmi: Czy warto? Wiem że UEP jest dużo wyżej w rankingach ale jestem ciekawy opinii studentów bądź też absolwentów tej uczelni (interesuje mnie najbardziej MSG). A poza tym chętnie się dowiem przy okazji jak się żyje w Poznaniu, może ktoś ma porównanie z Krakowem?
  • 5
@Magzymilian: Kraków - na plus, większe miasto, więcej wydarzeń, więcej obcokrajowców. na minus - dojazd na drugi koniec miasta to nie lada wyprawa, syf w powietrzu, nie wieje, więcej patusów. Poznań jest bardziej skompresowany, ma lepsze połączenia mpk gdzie dojazd do centrum tramwajem bez większych przesiadek to nic nadzwyczajnego. Fajnie że można na piwko iść nad wartę nie jak w krk z wisłą. Tańsze mieszkania. Szybki dojazd do wawy, łodzi, gdańska,
@Magzymilian A przeczytałeś sylabus na kierunku MSG? Ja bardzo źle wspominam licencjat na wydziale gospodarki międzynarodowej, a z tego co wiem na magisterce są podobne przedmioty. Większość wykładowców to ludzie starej daty, którzy nie idą z postępem i klepią ten sam nudny materiał od 30 lat. W dodatku praktyków można policzyć na palcach jednej ręki, reszta profesorów nie ma pojęcia co się dzieje na rynku pracy, bo od lat grzeją ciepłą posadkę