Wpis z mikrobloga

Dzisiaj była fajna pogoda, chciałem się przejechać, ale spotkała mnie niemiła niespodzianka. Przełączając biegi manetką od tylnej przerzutki nagle całkowicie odpuścił opór. Mogłem delikatnie dotykając manetki wrzucać niższe i wyższe biegi. Po szybkiej inspekcji manetki okazało się, że linka się w ogóle nie trzyma i po jej wyjęciu ujrzałem widok jak na załączonym zdjęciu.

Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Zakładam, że cała linka jest do wymiany, prawda?

Jak dobrać właściwą linkę? Na ile skomplikowany jest proces wymiany i ustawienia później przerzutki? Może lepiej odstawić rower do serwisu?

#rower
Snakeyes - Dzisiaj była fajna pogoda, chciałem się przejechać, ale spotkała mnie niem...

źródło: linka

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@klefonafide: Dzięki za poradniki!

To normalne, że linka się w taki sposób urywa? Czy może od początku brakowało jej tej końcówki i była "zaprawiona" ręcznie? Próbowałem dostać się do środka manetki, ale nie widziałem tam żadnego latającego elementu.
  • Odpowiedz
To normalne, że linka się w taki sposób urywa?


@Snakeyes: mi się chyba nigdy tak nie zdarzyło, ale to mechaniczny element, więc może się zużyć.

Czy może od początku brakowało jej tej końcówki i była "zaprawiona" ręcznie?


@Snakeyes: ja bym sprawdził dokładnie czy nie ma końcówkiw manetce, bo wątpię żeby ktoś się bawił w aż taką rzeźbę
  • Odpowiedz