Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #syberia

Mieszkaniec Syberii o swojej wspaniałej ojczyźnie.

Tłumaczenie automatyczne.

"Cześć. Mieszkam na Syberii. Nie podoba mi się to, co dzieje się w kraju.

Urodziłem się w ZSRR. A pod rządami obecnego rządu prowadzę dorosłe życie. I widzę, że jest coraz gorzej.

1. Podniósł wiek emerytalny do 65 lat, choć średni wiek życia wynosi 65 lat. Oznacza to, że państwo oszukuje człowieka, zbierając jego potrącenia przez całe życie.

2. W kraju nie ma już niezależnych mediów. tylko strumienie kłamstw z kanałów prorządowych.

3. Nie ma opozycjonistów. Niemcow został zabity, Chodorkowski służył 10 lat, teraz za granicą. Cziczwarkin jest za granicą, Jaszyn w więzieniu, Nawalny w więzieniu. Tak samo z resztą.

4. Brak wolności słowa. Na poziomie legislacyjnym nie można besztać urzędników, władz, wojska i innych. To jest głupota! Nie można chodzić na wiece, na protesty. Nie możesz tak po prostu wyjść na plac z czystą kartką papieru. Zostaniesz aresztowany. Za komentarz w sieci społecznościowej możesz uzyskać termin. I tak dalej. Nie możesz krytykować!

5. Głupota przeniknęła kraj na wskroś. Dzieciom na Nowy Rok zabroniono przebierania się za zagranicznych bohaterów - Supermana, Jacka Sparrowa, Małej Syrenki itp.

6. Zakaz używania obcych słów. Chociaż główne stanowisko - prezydent - to słowo obce.

7. Wczoraj w naszym przedszkolu, do którego chodzą moje dzieci, ogłoszono zbiórkę „zniczy”. Z każdej rodziny po 2 znicze! To jest w XXI wieku!

8. Jakość produktów całkowicie spadła. Kiedyś jedliśmy ser. Teraz „produkt serowy”, czyli jakieś błoto, w którym jest trochę serowej substancji i zapachu. Kiedyś to był majonez. Teraz jest sos majonezowy. Dawniej mleko, teraz napój mleczny. Dawniej piwo, teraz napój piwny. Czyli surogatki. Oszustwo. zatruć.

9. To samo ze wszystkim innym. Kompletne oszustwo i propaganda.

10. Jestem przeciwny obecnej polityce."
Bobito - #ukraina #wojna #rosja #syberia

Mieszkaniec Syberii o swojej wspaniałej ojc...

źródło: yakutsk-siberia-harsh-winter

Pobierz
  • 19
@JPRW:

Hello. I live in Siberia.I don't like what's going on in the country.

I was born in the USSR. And under the current government I live an adult life. And I see it getting worse and worse.

1. Raised the retirement age to 65, although the average age of life is 65 years. That is, the state deceives a person, collecting his deductions throughout his life.

2. There are no