Wpis z mikrobloga

#pytanie #mieszkajzwykopem #remontujzwykopem #mieszkanie

Ciao. wrócił temat bojlera o którym niedawno pisałem. Problem jest taki że jak jest włączony/grzeje się woda, to kapie zaworu bezpieczeństwa. Dodatkowo zauważyłem że od niedawna (ale przy włączonym bojlerze) woda w kranie dziwnie się zachowuje (tak jak by różne ciśnienie było, co ma sens skoro woda uchodzi zaworem bezp.).

Pytanie jest takie - czy to bojler do wymiany? Do czyszczenia? Czy wystarczy wymiana grzałki? Da radę to zrobić samemu? Jakaś konkretnka grzałka pod model? Bojler ecofix z castoramy, widzę że jest za ok 340 pln, czy to w ogóle się opłaca wymianiać grzałkę?
  • 12
naczynie przeponowe


@Smarek37: bojler pewnie ma kilka lat, ja z niego korzystam odkad sie wprowadzilem czyli ok 2 lata, i zawsze wszystko bylo ok, nic nie lecialo z zaworu, cisnienie bylo ok. Ostatni miesiac dzieja sie jakies dziwne rzeczy. I nagle montaz naczynia przeponowego pomoze? Tym bardziej ze nie mam miejsca na to a mieszkanie nie jest moje - wynajmuję.
@turbine: jeśli z zaworu kapie cały czas to jest do wymiany jak czasami to jest jeszcze ok, co do zaworu bezpieczeństwa otwiera się jak ciśnienie zaczyna dochodzić do jego nastawy (6-8 bar). Co do tego że wcześniej nie było problemu to często zdarza się że po wymianie wodomierzy zaczynają dziać się takie "cuda" lub wymianie zaworu zwrotnego przed bojlerem. Kwestia jest że przy wymianie wodomierza montują zawór antyskażeniowy lub jest wkładka
@marcin-el-mops dziękuję. Doszedł jeszcze kolejny objaw. Czasami jak odkręce kran to nie leci woda. Tak jak by była zakręcona, ale NIE JEST. Zimna normalnie leci. Czy w bojlerze jest jakieś sitko na wylocie? Zastanawiam się, że może po prostu jest jakieś sitko w środku które jest tak zasyfione że nie przepuszcza wody, i przez to jak się ciśnienie zwiększa to od razu idzie na zawór. No i jeszcze woda po odkręceniu nie
@turbine: sitko nie. Może być filtr zamontowany po drodze i jest zapchany lub sitko w samej baterii na ciepłej wodzie przy krzywce, lub na wężyku się zapchało po grzebaniu w tym bojlerze. O ile masz tam sitko.
@marcin-el-mops: @Smarek37 woda nie leciała z żadnego kranu. mam taki zaworek jak na zdjęciu które podałeś. Podłożyłem pod niego miseczke i spuściłem 1-2 litry wody. Zdziwiło mnie że w wodzie pływały jakieś syfy (z kranu tego syfu nie ma). Porobie tak kilka razy, może się przeczyści.
@turbine: bojler jest pełny kamienia. Jeżeli przy nim grzebałeś to się wszystko wzruszyło. Czasami czyszcząc taki bojler potrafiłem wyjąć z niego 2 wiadra takiego skrzepu kamiennego