Wpis z mikrobloga

@ItsGrN: Ten poziom średnio-zaawansowany to po ilu miesiącach nauki tańca towarzyskiego? :)

Generalnie trochę mnie z tym walcem angielskim zdziwiłeś, bo figury czy rozliczenie jest tutaj zwykle prostolinijne. Masz problem z usłyszeniem rytmu w walcu (w sensie: w muzyce) czy rytm słyszysz, ale nie robisz tego, co powinieneś na konkretne uderzenia?
Masz problem z usłyszeniem rytmu w walcu (w sensie: w muzyce) czy rytm słyszysz, ale nie robisz tego, co powinieneś na konkretne uderzenia?


@venomik: Nie doprecyzowałem fakt, oczywiście chodzi o to co powinienem robić pod konkretne uderzenia, a konkretnie nie mam na myśli samych figur, ale robienie kroków pod obrót i zmienne. Z kolei w Jive już chodzi o same figury.
@ItsGrN:
Ok. Odnośnie walca angielskiego to bazowe informacje rytmiczne są takie:
Walc rozliczany jest na trzy: czyli tak ma trzy uderzenia perkusji: 1, 2, 3. I prawdopodobnie na każde takie uderzenie będziesz robił COŚ. Pomijam sytuacje jak masz jakąś pozę, gdzie prezentujesz partnerkę.
Jeśli masz jakieś przyspieszenia kroku to przypadają one idealnie w połowie pomiędzy uderzeniami perkusji. Czyli tak naprawdę tak można sobie rozliczać:
1-i-2-i-3-i-1-i-2-i-3-i-1-i-2-i-3-i-
i to zapętlić. Przy czym na