Wpis z mikrobloga

@Monsanto93: ja jestem od 2016 roku (około 2 klasy liceum) i pamiętam jak ten portal nie miał jeszcze tak wielu trolli politycznych. Chciałbym aby te czasy wróciły, ale niestety każde socjalmedia są obecnie zalane trollami. Wchodziłeś na główną i miałeś fajne informacje z całego świata i Polski, przez ostatnie kilka lat nie chciało mi się wchodzić na główną (szczególnie od kiedy używałem nieoficjalnej apki mobilnej wykopu), teraz dokładam cegiełkę do plucia
@NewBlueSky: Ja tu jestem nowy, ale wydaje mi się, że z każdym da się dogadać i wszystko załatwić, tylko trzeba wiedzieć gdzie zadzwonić! Czasem trzeba się dostosować i ustąpić by osiągnąć kompromis... life
@michaqal: erystyka czyli tzw sztuka dyskusji polega na kompromisach, niezależnie (albo z nimi w tle) od logiczno-obiektywnej racji.

Natomiat aby ją stosować osobnik musiałby zrzec się z manipulacji i wgl ogarniać erystykę na prawidłowym poziomie. Dodatkowo przydałoby się ogarnianie logiki, ale to już wyższy poziom oczekiwań, bo imo z ogarem logiki trzeba się urodzić, więc zdecydowana większość społeczeństwa nigdy nie spełni tego wymagania.

Niestety są oni za głupi, reprezentują podobny poziom
@prawa_reka_sorosa: to teoria, która bazuje na logice.

Jak to działa.

0. Załóżmy, że jesteś centrystom lub osobą wysoko logiczną.
1. Wchodzisz w dowolne znalezisko dotyczące polityki ogólnej, wolnościowej, odbiegającej od populistycznego ścieku ala POPIS, np znaleziska dot Konfederacji
2. Czytasz wpisy trolli politycznych (najczęściej w tych znaleziskach są to neuropki) i myślisz o tym co tam piszą.
3. Efekt jest taki, że jeszcze bardziej utwierdzasz się w tym, że tylko polityka
@NewBlueSky: To co napisałeś w żaden sposób nie pozwala wyciągnąć logicznego wniosku ze neuropa jest opłacana przez antyeuropejskie organizacje.

Neuropa krytykuje inne grupy polityczne -> ergo, neuropa jest opłacana przez antyeuropejskie organizacje. Z logika ma to tyle wspólnego co PiS z praworządnością.

Jaki jest powód aby ci ludzie robili antyreklamę innym opcjom politycznym? Jedyne logiczne uzasadnienie to, że są podstawieni.


Uzasadnień może być wiele, np. neuropa nie lubi Konfederacji, uważa ja
@NewBlueSky: To co napisałeś w żaden sposób nie pozwala wyciągnąć logicznego wniosku ze neuropa jest opłacana przez antyeuropejskie organizacje.


@prawa_reka_sorosa: no wlasnie nie zrozumiales.

To jest nadal hipoteza.

Po prostu pojawia sie to pytanie, dlaczego trolle polityczne (domniemanie neuropki) strzelaja sobie w kolano? -> jedyna logiczna odpowiedz to ze sa podstawieni.

alternatywa to ze sa glupi. Ale wtedy powstaje drugie pytanie -> dlaczego ktos mialby wysylac do tej roboty glupich
Nie doszedłeś do swojego wniosku w logiczny sposób, tylko wybrałeś sobie taki który Ci pasował.


@prawa_reka_sorosa: to nie jest wniosek xDD to hipoteza, jedyna logiczna odpowiedz na pytanie, ktore sie pojawia. Sa inne, mniej logiczne, bo pojawia sie wiecej niespojnosci i problemow, ale rzeczywistosc czasem zaskakuje. Uzylem slowa teoria w pierwszym wpisie, w znaczniu typowym jako hipoteza, a w zasadzie teza.
@NewBlueSky: To hipoteza czy teoria, zdecyduj sie


@prawa_reka_sorosa: trollujesz? wiesz ze słowo teoria jest uzywane w jezyku "potocznym" w znaczeniu co hipoteza.

@prawa_reka_sorosa no to jaka inna? Dlaczego ci ludzie robiliby dobra robote dla promocji centryzmu i osmieszali neurope?

Najrozsadniej jest zalozyc ze ktos im placi i to jest ich prawdziwy cel. Oplacane trolle nie maja jakichs audytow? nikt nie patrzy ze robia odwrotna robote?
Mam teorię, że neuropki są opłacone przez antyneuropejskie organizacje.

Dlaczego ci ludzie robiliby dobra robote dla promocji centryzmu i osmieszali neurope?

dlaczego trolle polityczne (domniemanie neuropki) strzelaja sobie w kolano?


@NewBlueSky: xD mam juz pewnosc ze trollujesz.

Z fartem.
@NewBlueSky: xD mam juz pewnosc ze trollujesz.


@prawa_reka_sorosa: czyli jestes trollem z neuropy, spodziewalem sie tego. Powodzenia tak dalej, bedziecie plakac ponownie czemu centrysci nie zlapali sie na wasze manipulacje.

Po kims kto miesza subiektywne odklejenie z logika xDDD

Nigdy nie chciałeś rozmawiać na temat, tylko przyszedłeś pokazać swoje manipulacje. Dziękuję za prezentacje.

Uzasadnień może być wiele, np. neuropa nie lubi Konfederacji, uważa ja za szkodliwa, nie chce żeby była
@prawa_reka_sorosa: ale to ty nie umiesz wyciagnac wniosku i czytac ze zrozumieniem. Wymysliles sobie ze teoria aka hipoteza/teza jest wnioskiem i walczysz z tym, juz wyjasnilem, ze tak nie jest, a ty nadal chcesz rozmawiac na temat zastepszy, zamiast na temat glowny.

Idz manipulowac gdzie indziej, albo wezwij kolegow do pomocy, wtedy na pewno centrysci wam zaufaja xDDD beka z cb, kolejny manipulator, co nie zna sie ani na logice, ani
@prawa_reka_sorosa: ogólnie to ironicznie, że popełniasz jeden z największych grzechów poltiycznych trolli (tzn już wiemy, że też jesteś politycznym trollem) czyli rozmowa nie na temat, czasem można rozbudować temat, czasem warto wprowadzić tło, ale zwykle jeśli masz argumenty na temat to rozmawiasz na temat, a nie szukasz alternatywy do odwrócenia uwagi, czym bardziej starasz się zmienić temat tym bardziej sugerujesz, że nie masz nic do powiedzenia.

Błędy też się zdarzają i
Dlatego wyrzucają wolnościowców ze swoich szeregów a zostawiają narodowców i fanatyków religijnych.


@scriptkitty: tzn konfederacja to zlozenie kilku podmiotow, jesli sie nie myle to nowa nadzieja jest wolnosciowa partia.

Plus chodzi tez o wymiernosc tych odczytów, możemy sie kłócić, że istnieje super bezwzgledna wolnosc ala anrachizm, ale jednak panstwo po cos istnieje, po to aby sprawiac role kontrolna, wiec to najbardziej wolnosciowa partia dostepna na naszym rynku.